נתן שרנסקי בעצרת
נתן שרנסקי בעצרתscreenshot

אסיר ציון לשעבר נתן שרנסקי השווה בנאום בעצרת הענק של הקהילות היהודיות בוושינגטון את אחדות העם היהודי כיום, לאחר הטבח שביצע חמאס בעוטף עזה, לתמיכה שהעולם נתן ליהדות ברית המועצות משנות ה-60 ועד נפילת פירוקה.

"כאשר קבוצה קטנה של יהודים סובייטים החלה להילחם על עלייה לישראל הם קראו תיגר על הדיקטטורה האכזרית ביותר של אותם ימים. שאנשים רבים חשבו שזה מאבק חסר סיכוי. אבל אנחנו ידענו שאנו לא לבד. הכרנו את העם היהודי וידענו שמדינת ישראל איתנו. מהפגנה קטנה שיזמו ארבעה סטודנטים באוניברסיטת קולומביה ב-1964 ועד לעצרת המאסיבית של 250 אלף שמחו למעננו כאן ב-87', היו שלושה דורות של יהדות עולמית שנלחמו למען החופש שלנו. זה יצר את השינוי", סיפר שרנסקי.

עוד אמר על עניין האחדות: "הבהירות הזו, שכל עוד כולנו נעמוד ביחד ונילחם, ננצח - היא שנותנת היום תקווה למדינת ישראל. אנחנו עוברים ימים קשים. עוברים מהלוויה להלוויה ובדרך באים לתת כתף למשפחות של חטופים".

"אז איך ממשיכים מכאן? ממשיכים ביחד. כשהחיילים האמיצים שלנו נלחמים, הם יודעים היטב, שהם נלחמים למען עתיד ישראל והעם היהודי. כשכל המדינה שלנו, בסולידריות, בהתגייסות, במסירות, מחקת את כוחות הביטחון - לכולם ברור שאנחנו משפחה אחת לוחמת, כל כך חזקה, כזו שיש בה כל כך הרבה אהבה וזו הדרך הבטוחה לניצחון".

"יחד נילחם נגד אלה שמנסים לתת לגיטימציה לחמאס. נילחם למען ישראל, נילחם למען כל יהודי, נילחם באנטישמיות, נילחם למען הערכים שלנו ונגד מי שמנסה לפגוע בערכים העומדים במרכז השותפות של הזהות היהודית והזהות האמריקאית. הבסנו את ברית המועצות - נביס את אויבינו היום", סיכם שרנסקי.