סרן (במיל') עמרי יוסף דוד וסרן ידידיה אשר לב
סרן (במיל') עמרי יוסף דוד וסרן ידידיה אשר לבבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל פרסם הבוקר (רביעי) את שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו אתמול בקרב בצפון רצועת עזה:

סרן (מיל') עמרי יוסף דוד בן ה-27 מכרמיאל, סגן מפקד פלוגה בגדוד 9217, חטיבה 12 (חטיבת הנגב); סרן ידידיה אשר לב בן ה-26 מטל מנשה, סגן מפקד פלוגה בגדוד שקד שבחטיבת גבעתי. הודעות נמסרו למשפחותיהם.

כמו כן, קצין לוחם מגדוד 82, חטיבה 7, נפצע באורח קשה בקרבות בצפון הרצועה. לוחם צה"ל מגדוד שקד שבחטיבת גבעתי נפצע אף הוא באורח קשה בצפון עזה, וגם לוחם נוסף מגדוד 932 שבחטיבת הנח"ל, וכן מפקד בבית הספר להנדסה צבאית, נפצעו באורח קשה בקרבות בצפון הרצועה.

הלוחמים פונו לקבלת טיפול בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

הלילה טען דובר במשרד הבריאות בעזה ברשת אל-ג'זירה כי "הכוחות הישראליים עורכים חיפושים במרתף של בית החולים שיפא".

דובר צה"ל הודיע כי "בשעה זו פועלים כוחות צה"ל כנגד ארגון הטרור חמאס, בחלק מסוים של בית החולים שיפאא’. הפעולה מבוססת על מידע מודיעיני וצורך מבצעי. הפעולה לא נועדה לפגוע בחולים, בצוותים הרפואיים ובאזרחים השוהים בבית החולים. לפעולה קדם מאמץ לפינוי בית החולים מחולים וחוסים ואף נפתח ציר מעבר מיוחד ממנו. הנהלת בית החולים עודכנה מבעוד מועד על הכניסה למתחם. בהמשך הפעולה צפויים להיות מועברים לבית החולים אינקובטורים, ציוד רפואי ומזון תינוקות".

דובר צה"ל באנגלית פיטר לרנר אמר לרשת CNN כי צה"ל נכנס לבית החולים שיפא על מנת לבצע משימה מקומית ומדויקת "כדי אולי להגיע למקום שבו נביס את חמאס ונשחרר חטופים. אנחנו לא פושטים על בית החולים, אלא ממוקדים במקום ספציפי. מדובר במתחם ענק".

בתוך כך נשיא ארה"ב ג'ו ביידן "שוחח באריכות" עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על "המאמצים המתנהלים להבטיח את שחרורים של כל החטופים שמוחזקים בידי חמאס, בהם ילדים רבים וכמה אמריקנים". כך הודיע הבית הלבן.