ידידה אשר לב
ידידה אשר לבצילום: דובר צה"ל

ביישוב טל מנשה ספדו הבוקר (רביעי) לסרן ידידה אשר לב, סמ"פ גדוד שקד של גבעתי שנפל בלחימה בצפון הרצועה.

"כואבים את האבידה הקשה של משפחת לב. מבנינו היקרים והגיבורים. אוהב ארץ ישראל בכל לב. רגיש ואיכפתי איש שכולו גבורה ולב. צניעות ופשטות", כתבו ביישוב.

ידידה הותיר אחריו הורים ו-7 אחים.

היה אמור להשתחרר משירות קבע לפני מספר חודשים אך לבקשתו מפקדו האריך את שירותו. קודם לכן למד בישיבה הגבוהה שבי חברון.

"צר לי עליך אחי ידידיה", ספד אמיר לב, קרוב משפחתו, "האבל והאובדן רק מחזקים את התחושה בצדקת הדרך, בהבנה כי אין לנו ארץ אחרת. אשרינו שזכינו לעם כזה בעת הזאת".

אורנה, אימו של סרן ידידיה אשר לב ז"ל, ספדה לו: "בני בכורי, הייתי רוצה עוד חיבוק אחד. היה לך חשוב לעשות שירות צבאי משמעותי, היית מפקד כמו אבא שדואג לחיילים, לסדר למקצוענות ומשמעת, אבל תמיד היית רגיש לצורך של החייל הפרטי, ודאגת לכל".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ספד לו: "משפחת השומרון כולה אבלה על לכתו של ידידיה, מטובי בניה של הארץ הזו ושל השומרון, תמיד ראשון לסייע בכל, בן למשפחה שורשית וותיקה בצפון השומרון. ידידיה נהרג כשנלחם על הארץ הזו, בלחימה הקשה בעזה, על החזרת החטופים והשבת הבטחון לעם ישראל ולמדינת ישראל. אנחנו נחבק את המשפחה ונלווה אותה בכל מה שניתן".

דובר צה"ל אישר לפרסם גם את שמו של סרן (מיל') עמרי יוסף דוד בן ה-27 מכרמיאל, סגן מפקד פלוגה בגדוד 9217, חטיבה 12 (חטיבת הנגב) שנפל בקרבות.

כמו כן, קצין לוחם מגדוד 82, חטיבה 7, נפצע באורח קשה בקרבות בצפון הרצועה. לוחם צה"ל מגדוד שקד שבחטיבת גבעתי נפצע אף הוא באורח קשה בצפון עזה, וגם לוחם נוסף מגדוד 932 שבחטיבת הנח"ל, וכן מפקד בבית הספר להנדסה צבאית, נפצעו באורח קשה בקרבות בצפון הרצועה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.