משלחת ילדי העוטף
משלחת ילדי העוטףצילום: ללא קרדיט

מאות מילדי העוטף בגילאי 9-18 שעברו את התופת באירועי ה-7 באוקטובר ממריאים במסגרת משלחת מיוחדת לעודד את נבחרת ישראל בהונגריה.

הטיסה נערכת במסגרת מיזם שנולד מתוך רצון ליצור עבורם ועבור בני משפחותיהם הפוגה מהטראומה הנוראית שהם חוו וכך מאות מילדי יישובי העוטף ושדרות זוכים לעלות הבוקר על מטוסי חברת סאן דור מקבוצת אל על לבודפשט לחוויה ייחודית, ובמסגרתה צפייה מקרוב בצמד המשחקים הגורליים של נבחרת ישראל מול שוויץ ורומניה.

המיזם מממן עבור הילדים והמלווים את כלל הפעילויות, כולל הטיסות, הלינה, יום כיף בפארק מים, פעילויות הפוגה בבודפשט ועד כרטיסים למשחקי הנבחרת, כולל מארז עידוד לכל ילדה וילד.

הפרויקט נולד לאחר שיוזמיו ערכו שיחות עם ילדים והוריהם מיישובי העוטף וגילו כי הפוגה מהסוג הזה תספק להורים, ובעיקר לילדים מעט מזור ורגע של שמחה, בתוך הכאוס הגדול בו הם שרויים בימים אלה.

אברהם דרייזין, מיוזמי פרויקט 'ניצחון כחול לבן' אמר כי "אין הרבה רגעים מרגשים בחייו של אדם מהרגע בו הוא מבשר לילד, שחווה את הנורא מכל אך לפני זמן קצר, שהוא יטוס לראות את הגיבורים שלו נלחמים למענו ולמען ישראל על מגרש הכדורגל ושהוא יוכל לצפות בכך מקרוב. מהרגע שהבנו ששני המשחקים יתקיימו בהונגריה ויש אפשרות להביא קהל ניסינו לבחון במהירות איך אנחנו יכולים להטיס כמה שיותר משפחות מפונים למשחק. יש פה משפחות של מפונים שכבר שבועות לא נמצאים בבתים שלהם ולא מצליחים להתנתק מהתופת שהם עברו. המחשבה של אבא שהוא יכול לקחת רגע את הילד שלו לארבעה ימים מחוץ לישראל, לנתק אותו מהמתרחש ולתת לו לראות משחק ולעודד את הנבחרת, מאפשרת להורים וגם לילדים חוויה שאנחנו מקווים שקצת תשכיח מהם, ולו לכמה ימים, את המראות הקשים ואת המצב המורכב".

יונתן שרביט, מיוזמי פרויקט 'ניצחון כחול לבן' הוסיף: "יש פה גם הזדמנות לנבחרת שזקוקה לקהל כדי להרגיש בבית כדי להגיע להישג לאומי שמדינה שלמה חפצה בו, בפרט בימים אלה ואני בטוח שכשהם יראו את ילדי העוטף שרים יחד איתם את התקווה הם יעלו לכר הדשא במטרה לנצח את המשחק. הילדים יתרגשו ומדינה שלמה תעמוד מאחוריהם. זאת הזדמנות גם להודות לחברת סאן דור מקבוצת אל על שהעמידה לרשותנו את המטוסים שיטיסו את כלל הנוסעים, להראל ביטוח שמסייעת מאוד ולשני אנשים יקרים שלולא עזרתם לא היינו יכולים להוציא את הפרויקט החשוב הזה לפועל - פרנק לואי, יו"ר קרן היסוד וחנוך ניסני שסייעו לנו להגשים חלום למאות מילדי העוטף ברגע המורכב הזה"

לדברי גל גרשון, מנכ"ל סאן דור מקבוצת אל על: "אני שמח ומתרגש לקחת חלק במיזם עבור ילדי עוטף ישראל ומקווה שתהיה להם חוייה מחזקת והפוגה נעימה מהמציאות הקשה. נמשיך להיענות לביקושים ולפניות לטיסות מיוחדות ככל שיהיו גם בתקופה מאתגרת זו. אני מאחל לכולנו שעוד נדע ימים טובים ובהצלחה רבה לנבחרת ישראל".