הרב שמואל אליהו הבהיר היום (רביעי) כי הוא לא סבור שצריך להטיל פצצת אטום על עזה, זאת אחרי שעורר סערה כשאמר שזו אופציה.

דבריו של הרב אליהו הגיעו ברקע דברי בנו, השר עמיחי אליהו, שאמר גם הוא כי מדובר באופציה, דבר שגרר קריאות לפיטוריו.

"ראיתי את הגינויים לדברים שנאמרו בשיעור השבועי, טענו שאני רוצה להטיל פצצת אטום על עזה", אמר הרב אליהו. "הדבר הגיע למצב שבו נכתב בכמה עיתונים שאני בעד מחיקת עזה בפצצת אטום. ובכן להסיר ספק, אני לא חושב שצריך להטיל על עזה פצצת אטום. ממש לא".

"עם זאת אני חושב שמותר לדבר בתקיפות מול אויבינו, די עם הליטופים והמחוות. צריך ליצור איום כנגד הרשעה, ולדבר בשפה שהם מבינים".

עוד אמר הרב אליהו: "מי שיחפש את הדברים במקורם, ימצא שהשיעור בא ללמד שחושך לא מגרשים במקלות - אלא באור. יש שלב שבו צריך לשבור את זרועם במקלות או בטנקים ומטוסים. אבל חייבים להבין את מה שכולם הבינו כבר, כולל ראש הרשות הפלסטינית, שחמאס זה רעיון. כדי לנצח רעיון מעוות כזה צריך רעיון הרבה יותר טוב".

"כך אברהם ניצח את האלילות. כך מתתיהו החשמונאי ניצח את ההלניזם, כך העולם ניצח את העבדות, כך העולם ניצח את הרעיון ההרסני של הקומוניזם. ברור שיש שלב שבו אתה צריך להילחם ברע בנשק, כדי לעקור את כוחם. כך עשה דוד וכך עשה ממתתיהו וכך נלחמו בנאצים באירופה. עם זאת חייבים להבין שניצחון צבאי הוא ניצחון זמני".

"הקרב האמיתי הוא קרב תודעתי שכולנו מגויסים אליו. קרב שבא להסביר שטרור לא מביא לשום אדם גן עדן. אונס לא סולל את הדרך לירושלים. אכזריות, שחיטת תינוקות וחטיפת זקנים וילדים לא תביא שום אדם לאמונה באלוקים".

"את הקרב התודעתי הזה נצטרך כולנו לנהל מיד אחרי שתגמר המלחמה הפיזית על ידי צה"ל. וזה הקרב האמיתי", חתם הרב.