מטוס
מטוסצילום: ISTOCK

בקרי הטיסה בשדה התעופה JFK בניו יורק היו בטוחים כי מדובר במתיחה: זמן קצר לאחר שמטוס מטען של חברת "אייר אטלנטה איסלנד" המריא משדה התעופה בניו יורק בדרכו לעיר ליאז' בבלגיה, הודיעו הטייסים כי הם נאלצים לשוב על עקבותיהם לאחר שסוס שהיה בתא המטען הצליח להשתחרר מהתא שלו והחל לטייל בצורה חופשית בכבש המטוס.

על פי הקלטות האודיו של השיחה בין הטייסים למגדל הפיקוח, 30 דקות לאחר ההמראה הבחינו הטייסים כי הסוס ברח מהתא שלו ומסתובב ללא הפרעה במטוס.

"אין לנו בעיה מבחינת הטיסה עצמה, אבל אנחנו לא יכולים להחזיר את הסוס לתא שלו בבטחה", אמר הטייס הראשי למגדל הפיקוח. הוא גם ביקש מפקחי הטיסה להזעיק וטרינר והודיע להם כי "יש לנו סוס בקשיים על כבש המטוס".

הפקחים הורו לטייס לחזור על עקבותיו ולנחות שוב בנמל התעופה JFK בניו יורק, שם כבר המתין לו וטרינר שסייע להחזיר את הסוס לתאו במטוס. לאחר שלוש שעות המריא שוב מטוס המטען לדרכו, והפעם הצליח לנחות כאשר הסוס נותר בתוך התא שלו לאורך כל הטיסה.

דובר חברת התעופה "אייר אטלנטה איסלנד" אישר את הפרטים, וכעת מנסים לבדוק כיצד הצליח הסוס להימלט מהתא הסגור שלו ולשוטט בכבש המטוס ללא הפרעה.