רצועת עזה
רצועת עזהצילום: דובר צה"ל

על פי הסקר החדש של סוכנות הידיעות רויטרס יחד עם מכון מחקרי דעת הקהל איפסוס, נרשמת ירידה משמעותית בתמיכה של אזרחי ארה"ב בישראל ובמלחמה בעזה.

32 אחוזים בלבד מהנשאלים בסקר אמרו כי "ארה"ב צריכה לתמוך בישראל" במהלך המלחמה בעזה. בסקר קודם שנערך בתאריך 12 באוקטובר, זמן קצר לאחר המתקפה הרצחנית של חמאס, אמרו 41 אחוזים מהנשאלים כי "ארה"ב צריכה לתמוך בישראל".

על השאלה "מה אמור להיות תפקידה של ארה"ב במלחמה בעזה?" ענו 39 אחוזים כי "ארה"ב צריכה להיות מתווך נייטרלי", לאחר שבסקר הקודם רק 27 אחוזים סברו כך.

רק 4 אחוזים אמרו כי "ארה"ב צריכה לתמוך בפלסטינים" בעוד 15 אחוזים טענו כי "ארה"ב לא צריכה להיות מעורבת כלל".

שאלה נוספת הייתה האם על ישראל להמשיך את המלחמה בחמאס או להכריז על הפסקת אש. 68 אחוזים מהנשאלים ענו כי "ישראל צריכה להכריז על הפסקת אש ולנסות לנהל משא ומתן".

השינויים בסקר החדש לעומת הסקר הקודם הגיעו בעיקר בקרב נשאלים מבוגרים יותר, שסברו כי על ישראל לעצור את המלחמה בעזה ולהכריז על הפסקת אש, וכי על ארה"ב להיות מתווך נייטרלי יותר במלחמה.

75 אחוזים מהמצביעים הדמוקרטים בסקר החדש טענו כי הם תומכים בהפסקת אש בעזה, בעוד מחצית מהמצביעים הרפובליקנים היו בעד הפסקת אש. הסקר גם בדק האם אזרחי ארה"ב בעד המשך משלוחי הנשק לישראל.

רק 31 אחוזים תמכו במשלוחי נשק נוספים מארה"ב לישראל מול 43 אחוזים שהתנגדו לכך. מרבית המצביעים הרפובליקנים היו בעד המשך משלוחי הנשק לישראל, בעוד רוב המצביעים הדמוקרטים התנגדו לכך.