מתנדבים למען הצלת החקלאות: לא משאירים את חקלאי העוטף לבד

על רקע הלחימה בעזה נגד ארגון הטרור חמאס בחודש האחרון ובשל כך שחלק מחקלאי הנגב למרבה הכאב נחטפו, נרצחו או פונו מביתם, רבים מחקלאי הדרום והצפון גויסו ועובדים זרים נטשו, מיזם "חיבורים בחקלאות" נועד לתת מענה לחקלאות הישראלית בימים אלו.

"חיבורים בית שאן והעמק" אשר מפעילים מערכת שלמה שפועלת כל השנה לסיוע לחקלאים נרתמו עקב המלחמה לפעול במצב חירום.

להתנדבות ולתרומה להצלת החקלאות לחצו כאן

תחת הסלוגן "לא מפקירים חקלאים בשטח", הם מובילים את המיזם החברתי "חיבורים בחקלאות" אשר קורא לעם ישראל להושיט יד, להתנדב ולסייע בהצלת החקלאות הישראלית בימים אלה, וכן לסייע בשמירה על הביטחון התזונתי בזמן שהיבול ממשיך לצמוח ועלול לרדת לטמיון אם לא ייקטף באופן מידי עקב המחסור החמור בעובדי החקלאות.

מארגני המיזם גם מציינים שבמידה והחקלאות בישראל לא תקבל מענה מידי בזמן זה ההשפעה על המשק הישראלי תהיה הרסנית, הדבר יביא גם למחסור בפירות וירקות ולעליית מחירים משמעותית שתורגש בכל בית.

המיזם קורא למעוניינים מרחבי הארץ להצטרף למערך המתנדבים ללא צורך בניסיון או ידע בתחום החקלאות, וכך יוכלו להיות משובצים בהתאם לצורך ולסייע על פי יכולתם. במיזם "חיבורים לחקלאות" גם פונים לציבור בבקשה לסייע בתרומות כדי לתמוך בצמיחת ותפעול מערך המתנדבים ולאפשר להם להמשיך לקדם סיוע מידי לענף החקלאות בישראל בעיקר בימים אלה.

יונתן בוצר, מנהל המיזם: "בימים אלה כל עם ישראל נרתם בכל התחומים כדי להתאחד ולעזור במלחמה. בשל מצוקת החקלאות שנפגעה קשות בשל הלחימה, חשוב שכולנו נירתם ונסייע גם בתחום זה ונציל את החקלאות הישראלית. אנחנו קוראים לכל עם ישראל לסייע לנו גם בזירה זו, בין אם בהתנדבות למערך המתנדבים ובין אם בתמיכה כספית. עכשיו יותר מתמיד חשוב להושיט יד. לא מפקירים חקלאים בשטח".

להתנדבות ולתרומה להצלת החקלאות לחצו כאן