פעילות צה"ל בבית החולים שיפא בעזה
פעילות צה"ל בבית החולים שיפא בעזהצילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל לתקשורת הזרה, יונתן קונריקוס, טען בפני צוות BBC כי על מחשבים ניידים בבית החולים שיפא נמצאו תמונות וסרטונים של חלק מהחטופים לאחר שנחטפו לעזה.

במהלך הסיור הראה לצוותי תקשורת זרה גם איך הוסתרו תיקי נשקים מאחורי מכשיר MRI לצד מפות של מנהרות בית החולים.

עוד אמר קונריקוס ל-BBC כי לפי הממצאים עולה כי שמחבלי חמאס היו במקום ימים ספורים לפני השתלטות צה"ל על המקום.

"זה רק קצה הקרחון", אמר קונריקוס. "חמאס לא כאן כי הם ראו שאנחנו מגיעים. כנראה זה אילץ אותם להשאיר דברים מאחור. ההערכה שלנו שיש עוד הרבה דברים".

מוקדם יותר מסר דובר צה"ל כי בפשיטה משולבת של שייטת 13, השריון וההנדסה יחד עם חיל האוויר, חוסלו 10 מחבלים והושמדו פירי מנהרות ותשתיות טרור. צה"ל הודיע על שליטה על מעגן הקומנדו בעזה - ולוחמים בשייטת 13 סגרו מעגל מהמשט ב-2010, והיו מעורבים בהפלת האנדרטה להאדרת אירועי המרמרה.

בתוך כך דובר צה"ל התיר לפרסם את שמו של סרן שלמה בן נון, סגן מפקד פלוגה בגדוד 202 של צנחנים, שנפל הלילה במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה.

בנוסף, לוחם במילואים מגדוד 75 בחטיבה 7 ולוחם במילואים מגדוד 9215 בחטיבה 205 נפצעו קשה בקרבות בצפון רצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי "הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו".

הבוקר הותר לפרסום שני קציני צה"ל נהרגו בקרבות בצפון רצועת עזה: סרן אסף מסטר, בן 22 מקיבוץ בחן, מפקד מחלקה בגדוד 601, חטיבה 401; וסרן כפיר יצחק פרנקו , בן 22 מירושלים, מפקד מחלקה בגדוד 52, חטיבה 401.