אלמוג כהן
אלמוג כהןצילום: ערוץ 7

ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) תקף היום (ה') בחריפות את יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד על שקרא להדיח את ראש הממשלה בעיצומה של המלחמה ולהקים ממשלה חלופית.

"לפיד פוליטיקאי קטן וחסר אחריות שעושה פוליטיקה בזמן שחיילינו נלחמים בקרב", אמר בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי'.

בדבריו תהה מדוע הוא סימן רק את נתניהו כנושא ראשון באחריות. "למה הוא לא דורש להדיח את הרמטכ"ל? ממה שאני יודע הוא אמור ללכת הרבה לפני ראש הממשלה".

לשאלה מה צריך לבצע ברצועה אחרי מיטוט החמאס, אמר כהן כי "אני דוגל בשיטת השלבים. קודם כל לחסל את כל המחבלים. לחשוב על היום שאחרי זה הטעות הישראלית.

"המחבלים ששחטו את האחים והחברים שלי לא חשבו על היום למחרת. הכלל הראשון במזרח התיכון זה קודם כל להשמיד את מי שפגע בך ככה. כשפתחתי לשכה בשדרות לפני כמה חודשים אמרו שאני הזוי".

הוא הבהיר כי "התפקיד של צבא הוא להגן על חיי אזרחים. גם אני סיכנתי את חיי כחייל. שכחנו את זה ואנחנו בוכים שחיילים צריכים לבצע משימות הגנה על אזרחים. בשביעי לאוקטובר האשליה קרסה אל תוך עצמה. אי אפשר להשוות בין חיי אזרח לחיי חייל.

"אם ימשיך להיות איום מעזה שכל אחד יחזור למדינה ממנה הוא בא ואין טעם להישאר כאן. יש לנו הישגים גדולים. מדינה שלא מוכנה לשלם מחיר בשביל שקט לא ראויה לשקט ולא תקבל אותו".