העיתונאית קולה מרים הובש התארחה באולפן ערוץ ZDF במדינה ועוררה את זעמם של חברי הפאנל אחרי שקראה להפסקת אש וסיפקה אמירות אנטי-ישראליות.

"מי שלא קורא להפסקת אש בעזה איבד את צלם אנוש שלו", טענה הובש בתוקף. עוד טענה כי ישראל "מגיבה בחומרה רבה מדי".

סראפ גולר, חברת הפרלמנט הגרמני מטעם ה-CDU תקפה: "אני אפילו לא יודעת איפה להתחיל. את יכולה לבקר את נתניהו, את יכולה לבקר את הממשלה שלו שחלק ממנה ימנית קיצונית - אבל צריכים לזכור מה הסיבה למלחמה הזו. ב-7 באוקטובר הותקפו אזרחים יהודים וישראלים".

עוד הטיחה גולר: "המטרה של חמאס היא השמדת ישראל". בנוגע להפסקת אש אמרה גולר: "יכולה להיות הפסקת אש מחר - אם חמאס ישחרר את כל בני הערובה וייכנע".

בהמשך זלזלה גולר בדאגה של העיתונאית הובש לתושבי עזה: "אם באמת אכפת לך מהאזרחים שחיים ברצועת עזה, למה את לא מפעילה לחץ על חמאס? למה את מתמקדת רק בישראל?. מה צריכה מדינה לעשות כשחמאס משתמש באוכלוסייה שלו כמגן אנושי?".

העיתונאית האבש טענה בהמשך הפאנל כי בנוגע לטבח בעזה "יש כאלה שאומרים שמדובר בסוג של זעקה לעזרה".

המגיש מרקוס לנץ איבד את סבלנותו: "את לא יכולה להיות רצינית. היית פעם בעזה?" תהה והזכיר את ההתעללות בגופתה של שני לוק על ידי אזרחים עזתיים.

"זה לא שמנהיג חמאס אמר להם (לאזרחים שביזו את גופתה של לוק) 'עשו את זה עכשיו', הם עשו הכל לבד. זה בדיוק כמו מישהו שמבצע פשעי מלחמה באוקראינה. פוטין לא עושה את זה. החייל מקבל את ההחלטה לעשות את זה לבד כי אתה יודע שככה יתמכו בך".

עוד אמר המגיש: "אם את אומרת שזה פשע מלחמה לסגור לעזה שוב את אספקת המים - כמובן שאת לא יכול לעשות את זה בלי להצביע על ההקשר ולומר שאותו חמאס אומלל לקח צינורות מים שמומנו על ידי האיחוד האירופי וארה"ב והפך אותם לטילים. החמאס העלוב הזה. אין לו מה לעשות חוץ מלהפוך את 95 אחוזים מהמים הזמינים בעזה לביוב".

בתגובה הבהירה האבש כי טעתה כשאמרה שהטבח היה זעקה לעזרה. "אני לא כאן כדי להגן על חמאס. אני חושבת שמבינים אותי כאן לגמרי בצורה הלא נכונה".