פיני איינהורן
פיני איינהורןעיצוב גרפי והנפשה: ירין אלוש

מאיר ברוק משתף שמלחמת שמחת תורה תפסה אותו כמו את כל עם ישראל בהלם מוחלט, והובילה לכך התפרצה בו השאלה האוטומטית – "למה? הרי הכל מה', אז איך ה' נותן לכזה אסון לקרות?"

"ועוד בדיסוננס כל כך גדול בזמן שמחת תורה, זמן שעם ישראל מתאחד עם התורה ועם הקדוש ברוך הוא, זמן שכל עם ישראל ללא קשר מה רמתו הרוחנית, שמח עם התורה ובו בזמן בעוטף עזה אחים שלנו נטבחים. איך הקב"ה נותן לכזה דבר לקרות?".

"ברוק מספר שבשיר הוא שואל "למה" ואנשים חרדים ששמעו את השיר לא הסכימו עם עצם השאלה. "הם אמרו 'למה – יאמרו הגויים' – זה מה שכתוב בפסוק. ואנחנו לא שואלים למה, כי לא מערערים אחרי דרכי ה' והרי ח"ו זו כפירה וכבר רציתי לגנוז את השיר".

"התייעצתי עם רבי ומורי שהקשיב למילות השיר ואמר כשיהודי מרים את עיניו למעלה זו אינה כפירה. כשיהודי כואב לו על סבל עם ישראל זו אינה כפירה. ואם היה מדובר על ענייניו שלו, בעיות פרנסה, זוגיות וכו' אז לא מערערים על דרכי הקב"ה אבל ענייני כלל ישראל מצוה לשאול למה, אבל לדעת שלקדוש ברוך הוא יש תשובה, והתשובה תינתן כשמשיח יבוא וזאת האמונה האמיתית".

בחודש האחרון הגיע הזמר פיני איינהורן למספר בסיסים ברחבי הארץ והרים את המורל של החיילים הגיבורים שלנו, כעת מגיש פיני את "טרק הניצחון" שמורכב מכמה שירי חיזוק ואמונה. "אני רוצה להקדיש את הרצועה הזו לכל החיילים שלנו ולכל עם ישראל היקר, אוטוטו נשיר אותו כולנו יחד. מתוך הניצחון".

"ספגנו מכה קשה, אי אפשר לתאר עד כמה", אומר המוזיקאי אסף הרוש, "אנחנו עומדים באחת התקופות הקשות שלנו כעם במדינת ישראל. אין אחד שלא נפגע במישרין או בעקיפין לצערנו הרב אבל עם זאת, משהו קרה לנו, משהו התעורר בנו".

"מתוך הקושי נולדה אחדות מפליאה ומתוך הכאב צמחה אהבה. אז נכון, כרגע אנחנו בימים הכי קשים שלנו כעם, אבל זה נראה שפנינו לימים הרבה יותר טובים. עם הנצח, לא מפחד".

ולסיום, הזמר חיים ישראל שיחררסינגל חדש בשם "התעוררי" המוקדש לעם ישראל, לחיילי צה"ל היקרים, למשפחות השכולות ולמשפחות החטופים. השיר מסמל את התקומה הנצחית של עם ישראל, ומעביר מסר של נחמה וגאולה לעם הנצח.

צילומי הקליפ נערכו במספר בסיסי צה"ל מצפון ומדרום בהם חיים הופיע בפני החיילים ואף שר את השיר בשבוע שעבר עם לוחמים שהתרגשו מאוד מהשירה. כפי שניתן לראות, הקליפ משולב כאמור מקטעי שירה של חיים בבסיסים, ובנוסף קטעי וידאו של לוחמינו היקרים באדיבות דובר צה''ל.

"הגיעה שעה, זמן הגאולה - קול דודי בפתח".