סשה ברון כהן
סשה ברון כהןצילום: רויטרס

קבוצת מפורסמים יהודים בהם הקומיקאי סשה ברון כהן, השחקנית דברה מסינג והקומיקאית איימי שומר, נפגשה בשבוע שעבר עם בכירים ברשת החברתית טיקטוק ומתחו ביקורת חריפה על מתן במה רחבה לאנטישמיות.

על פי הדיווח בניו יורק טיימס, כהן הטיח בבכירי טיקטוק אמירות כמו "תתביישו לכם" וכן כי טיקטוק יצרה את התנועה האנטישמית הגדולה ביותר מאז ימי הנאצים. בהמשך השיחה, קרא כהן "לעשות סוייוץ'" בהתנהלות.

עוד אמר כהן כי טיקטוק הפכה ל"מכונת התעמולה הגדולה ביותר בהיסטוריה".

בין הסרטונים האנטישמיים שהפכו ויראלים ברשת הם סרטונים על "מכתב לאמריקה" שכתב בעבר מייסד אל קאעידה אוסאמה בן לאדן בו ניסה הטרוריסט להצדיק את הפיגוע במגדלי התאומים באמירות אנטישמיות.

פרסום הסרטונים עורר מחדש קריאות בקונגרס האמריקני לפעול לאיסור על שימוש בטיקטוק בארה"ב והבית הלבן פרסם הודעת גינוי לפרסום המחודש של המכתב.

השחקנית דברה מסינג קראה למנהלי טיקטוק לחסום סרטונים עם האמירה "מהים ועד הנהר פלסטין תהיה חופשית", זאת בשל העובדה כי המשמעות היא שלילת קיומה של מדינת ישראל. הבכירים השיבו למסינג כי האמירה "נתונה לפרשנות".

"יהיה הרבה יותר אחראי לחסום את האמירות הללו מאשר לומר 'אה, ובכן, יש אנשים שמשתמשים עם זה בצורה שונה מהכוונה המקורית'", הטיחה בתגובה מסינג. "אני מבינה שאתם נמצאים במקום קשה ומסורבל, אבל אתם גם הפלטופורמה העיקרית להפצת שנאה נגד יהודים".