נביל אבו רודיינה
נביל אבו רודיינהצילום: רויטרס

נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, מביע תמיהה מדוע הממשל האמריקני ממשיך לסכל את המאמצים הבינלאומיים להפסקת "התוקפנות" הישראלית ברצועת עזה נוכח ההרג מדי יום של פלסטינים.

בהודעה שפורסמה ע"י סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית, קרא אבו רודיינה לממשל האמריקני לפעול להפסקת פעולות "ההשמדה" להם נתון העם הפלסטיני, לשים קץ ל"מעשי הטבח ופשעי המלחמה" שמבצעת ישראל בניגוד לחוק הבינלאומי.

לדבריו, אין לישראל ולממשל האמריקני כל אופציה אחרת זולת הפסקת "התוקפנות ושימת קץ לכיבוש" שכן המציאות הנוכחית מובילה ליצירת כאוס ולגרירת האזור למלחמות שאיש לא יינצל מהן.

עוד אמר דוברו של אבו מאזן, כי "התוקפנות" הישראלית לא תביא שלום וביטחון, והפתרונות הצבאיים הוכחו ככושלים וכי הפתרון היחיד הוא סיום הכיבוש והכרה בזכות העם הפלסטיני לחירות ולעצמאות בהתאם ללגיטימציה הבינלאומית.

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) וראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה, אמרו בשבוע שעבר שהרשות הפלסטינית מוכנה לשאת באחריותה כלפי רצועת עזה באמצעות משרדי הממשלה הקיימים.

באיו"ש נמשך גל הטרור הפלסטיני נגד צה"ל והמתיישבים היהודיים ללא פעולה של הרשות הפלסטינית לבלום את הטרור היוצא משטחים תחת אחריותה הביטחונית.