בימים האחרונים התחיל להימכר המוצר השאפתני שמתכנן להחליף את הסמארטפון המוכר ואולי גם להוציא אותנו מהמסכים. ה"סיכה" מבוססת הבינה המלאכותית של חברת Humane מתלבשת על הבגד וניתן להשתמש בה בכל דרך חוץ מאשר להסתכל על מסך - בעזרת לחיצה, דיבור או תנועות ידיים.

בניגוד לשימוש במסך, שמנתק את המשתמש, הסיכה נועדה לאפשר לבצע משימות או לקבל מידע מהרשת כשעדיין מחוברים לסביבה. בסרטונים שהפיצו בחברה, ניתן לראות כיצד הסיכה מסוגלת לבצע פעולות פשוטות כמו חיפוש מזג האוויר או הפעלת מוזיקה, אבל גם מאפשרת שילוב של בינה מלאכותית עם צילום מהסביבה. כך למשל, בדוגמאות מהסרטון הסיכה מסוגלת לקלוט אוכל שמחזיקים מולה ולחשב את הערכים התזונתיים שלו, או למצוא במהירות איזה שיר הופעל בשנה שעברה כאשר המשתמשת הייתה באותו מקום.

יחד עם הפריצה של הסיכה החדשה, מבקרים רבים ספקנים לגבי היכולת שלה להחליף את הסמראטפון. על אף שלסיכה אין מסך, היא משתמשת בתצוגת לייזר שמאפשר להציג נתונים קטנים על כף היד כמו מזג האוויר או השעה, אך הלייזר לא יכול באמת להחליף צפייה בסרטונים, אחד השימושים העיקריים כיום בסמארטפונים. בעיה נוספת היא העובדה שחלק גדול מהשימושים של הסיכה מבוססים על פקודות קוליות- שימוש שפחות נעים ומקובל במרחב הציבורי.

בכל מקרה, גם אם הסיכה לא תחליף את השימוש בסמארטפון, ייתכן ורבים יעדיפו שחלק מהשימושים שעד היום ביצעו במסך יעברו לשימוש בסיכה החכמה. במידה ואתם מעוניינים, חברת Humane מציעה כיום את הסיכה במחירים שנעים מ700 דולר ל800 דולר, תלוי בסוג הסיכה, כאשר תאריך ההגעה מצוין כ"תחילת שנת 2024".

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!