סמ”ר שחר פרידמן מירושלים
סמ”ר שחר פרידמן מירושליםצילום: דובר צה"ל

סמ”ר שחר פרידמן מירושלים, לוחם בגדוד 101 של חטיבת הצנחנים, בן 21 הוא אחד מששת לוחמי צה"ל שהותר לפרסום כי נפלו בגבורה בלחימה מול מחבלי החמאס.

פרידמן למד בבית הספר התורני לבנים הימלפרב בירושלים שפרסם הערב הודעה, "ברוך דיין האמת. בצער עמוק אנו מודיעים על נפילתו של בוגר בית הספר שחר פרידמן הי”ד, בוגר מחזור שנת תשע”ט, שחר נפל היום בקרבות בעזה".

סגן מנהל בית הספר ליאור בדין כתב בטוויטר "שחר פרידמן הי"ד נפל היום ברצועה. את שחר, הילד הבלונדיני, החמוד והשובב זכיתי לחנך בכיתות ז-ח. כמה עצב".

נויה, אחותו, סיפרה על אופיו המיוחד: "שחר היה ילד בנשמה, הייתה לו רגישות יוצאת דופן לזולת. הוא היה מדריך בבני עקיבא בשבט יובל, שבט של ילדים עם צרכים מיוחדים. הוא היה עוזר לכל ילד, אדם במצוקה או זקן שראה ברחוב - היה ניגש אליו מיד ומסייע לו להרים את הסלים".

"שחר היה ממש הדבק של המשפחה ותמיד עטף אותנו באהבה. בשלוש השנים האחרונות הייתה לו חברה והקשר ביניהם היה מיוחד מאוד. הם אפילו היה אמורים לטוס לטיול הגדול והם כל-כך התרגשו. שחר היה בחופשת שחרור, וב-7 באוקטובר לקח חלק משמעותי מאוד בלחימה לשחרור יישובי עוטף עזה. הוא הציג לנו חזות מאוד חזקה ואמר שאם יקרה לו משהו הוא רוצה שנהיה שמחים. ביקרנו אותו מספר ימים לפני הכניסה הקרקעית, שחר חלם להשתחרר ולהמשיך ולתרום לביטחונה של ישראל גם אחרי השירות הצבאי".

העיתונאי והתסריטאי אבי יששכרוף סיפר כי שחר הוא בן הזוג של נגה בתו החורגת, "היו להם מיליון חלומות וכבר קנו כרטיס טיסה למזרח כדי לטוס יחד לאחר שיסיימו את הצבא. שחר, עלם החמודות יפה התואר, האיש המצחיק כל כך, רצה לכבוש את העולם ולאחר מכן להצטרף לשבכ. הוא אהב את החיים וטרף אותם (וגם סטייקים שהוא אהב כל כך).

הוא כבש כל אדם בכנות שלו ובחיוך שלו והיה הדבר הכי מתוק שאפשר לדמיין. תמיד שם, תמיד עוזר, גם בחופשות מהצבא. כמה ימים אחרי שהתחילה המלחמה הצלחתי להגיע אליו בעוד הלחימה בעוטף מתנהלת. זו הייתה הפעם האחרונה שראיתי את הילד הכובש הזה. שאיך אמרה עליו אחותו? הוא אהב להאכיל את כולם ולעשות אותנו שמנים יותר. שחר האהוב והיקר שלי, יצא להפוגה לעוטף לפניי שבועיים ואהובתו נגה הגיעה לבקר אותו . וזו הייתה פגישתם האחרונה. אהבה צעירה שנגדעה באיבה. יהי זכרו ברוך".