סרן (במיל') רועי ביבר וסמל בנימין מאיר ארלי
סרן (במיל') רועי ביבר וסמל בנימין מאיר ארליבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שני חללי צה"ל נוספים שנפלו בקרבות בצפון רצועת עזה:

סמל בנימין מאיר ארלי, בן 21, מבית שמש, לוחם בגדוד 101, חטיבת הצנחנים. סרן (במיל׳) רועי ביבר, בן 28, מצור משה, מפקד צוות ביחידת יהל"ם, חיל ההנדסה הקרבית.

בנוסף, לוחם בסיירת צנחנים נפצע באורח קשה בקרב בצפון הרצועה.

איתן, חברו של בנימין לישיבת ההסדר בצפת, מספר: "נזכר בסיטואציה שלו עומד לבד מול מאות ערבים צמאי דם שיורדים לרצוח אותו והוא לא זז. יודע שהוא אדון הארץ כאן. בנימין, עברתי איתך לא מעט אירועים בכולם הייתה קו ראשון להגנה והתקפה על האוייב. נלחם, חותר למגע עם אש בעיינים. גם בידים חשופות. נלחם ללא מילה. בלי פוזות. תחסר לי אח יקר".

בתוך כך ב"וושינגטון פוסט" דווח כי ישראל וחמאס, בתיווך ארצות הברית, סיכמו על פרטי העסקה הטנטטיביים לשחרור חטופים תמורת הפוגה של חמישה ימים בלחימה.

בדיווח ציינו כי שחרור החטופים צפוי להתחיל בימים הקרובים, אם לא יהיו עיכובים נוספים, והוסיפו כי לפי ההסכם לפחות 50 חטופים ישוחררו בקבוצות קטנות כל 24 שעות במהלך ההפוגה. בנוסף, בהסכם צוין כי ישראל תמשיך לנוע בשמי הרצועה על מנת לפקח על המתרחש בעזה במהלך ההפוגה.

דוברת המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן אדריאן ווטסון הכחישה את הדיווח וטענה כי "עדיין לא הושג הסכם. ארצות הברית ממשיכה לעבוד קשה למען השגת ההסכם בין ישראל לחמאס".