משלחת המשפטנים בעוטף עזה
משלחת המשפטנים בעוטף עזהצילום: שלומי אמסלם, דוברות משרד החוץ

ביוזמת משרד החוץ ומשרד המשפטים, ביקרו בישראל בסוף השבוע האחרון ראשי מערכות תביעה ותובעים בכירים מגרמניה, ארה"ב, צרפת, ארגנטינה ואוסטריה - מדינות שאזרחיהן נרצחו או נחטפו במתקפת חמאס בעוטף עזה.

הם נפגשו עם נציגי אגף היועץ המשפטי במשרד החוץ ואנשי הפרקליטות וייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים וקיבלו סקירות מנציגים בכירים של המשרדים, מדובר צה"ל ומאנשי המשטרה והשב"כ.

מטרת המשלחת הייתה בין היתר לקדם חקירות והעמדות לדין נגד חמאס ובכיריו על מנת להגביר את הלחץ על ארגון הטרור בחזית המשפטית.

התובעים הבכירים סיירו בקיבוצי העוטף, ביקרו בשדרות ונפגשו עם נציגי משפחות החטופים והנרצחים.

בנוסף, נפגשו עם פרקליט המדינה, עמית אייסמן, אשר שיתף אותם בחלק מהאתגרים והפעולות של הפרקליטות בליווי חקירת המחבלים, וקיבלו תדרוכים על הפעילות המדינית והמשפטית במשרד החוץ מפי ראשת המערך המדיני אסטרטגי עליזה בן נון והיועץ המשפטי של המשרד טל בקר. חברי המשלחת גם צפו ב"סרט הזוועות" שהכין דובר צה"ל.

לאחר המפגש עם משפחות החטופים והנרצחים, אמר התובע הכללי של מדינת ויג'יניה, ג'ייסון מיארז: "הפשעים הנתעבים של חמאס אינם מכוונים רק נגד ישראלים, אלא נגד האנושות כולה. אנחנו נעשה כל שביכולתנו על מנת להילחם בארגון ובאנשיו, בכל מקום בו הם נמצאים".