חן יהלום ז"ל
חן יהלום ז"לצילום: דובר צה"ל

הטריאתלט ואיש הברזל חן יהלום נהרג אתמול (יום שבת) בבוקר מפגיעת רכב בעת אימון רכיבה בכביש 44, סמוך לחולון. מועד הלווייתו טרם נקבע.

הוא היה מוכר מאוד בקרב קהילת הטריאתלון הישראלית בה היה חבר במשך למעלה מ-15 שנים והשתתף בתחרויות רבות כשאף זכה בשנת 2022 במקצה 'חצי איש הברזל' בתחרות מקומית.

הוא הותיר אחריו אישה, שני אחים והורים.

חברו הטוב, עמית שקד, שרכב יחד איתו ונפצע באותה תאונה באורח קל, ספד לו: "חן אחי היקר, להספיד אותך זה לא משהו שתכננתי באיזשהו תרחיש. יש בך הכל. מוות אין בך ואף פעם לא יהיה. מי שפגש אותך, ידע תוך דקה שמדובר באדם נדיר. אדם שכבר לא פוגשים כמותו בימים אלו. הערכים שהובילו אותך כל חייך היו כל כך נכונים וברורים. אדם כל כך עוצמתי וכל כך שקט, כל כך מוצלח וכל כך עניו, טורף את החיים ודואג שזה אף פעם לא יהיה על חשבון אדם אחר, מלא בצחוק, שמחת חיים, קלילות ואהבת כל החי באשר הוא. תמיד שם את האחר לפניך ומצד שני לעולם לא תיתן שיעלו עליך. אתה ההגדרה המילונית של מלח הארץ".

"כשפגשתי את המשפחה שלך אתמול, הבנתי בדיוק מאיפה זה בא. קיבלת חינוך שמקביל לדור שבנה את ארץ ישראל. ידע מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך, שהקריב מעצמו למען מטרה נעלה יותר ושמעולם לא חיפש תגמול על מעשיו. יש לנו במצטבר עשרות אלפי קילומטרים שעברנו יחד ברגליים. אתה השותף הכי טוב שאפשר לבקש. כמה צחקנו, על כל דבר בכל הזדמנות, בדיחות בכל צבעי הקשת, לא היה נושא שאסור לצחוק עליו. כזה היית תמיד עם חיוך ותמיד לוקח את הצד הקליל שמאפשר לנו להמשיך הלאה גם שדברים קשים יותר קורים. כמה התווכחנו, התפלספנו והתעסקנו שעות רבות בדברים פחות חשובים כמו איך מורידים סנטימטר בתנוחת הרכיבה או איזה צמיג יהיה הכי מהיר או האם שווה לתרום כליה כדי לטפס את נס הרים 10 שניות מהר יותר".

"כל כך הרבה חוויות עברנו יחד ודרכך למדתי את עולמך העשיר. את האהבה המוחלטת שלך לזוגתך אור, את העובדה שהכלב שלך הוא בעצם כמו ילד בשבילך, את האהבה העצומה והדאגה האינסופית שיש לך לאחים שלך, את הקשר הכל כך מדהים שיש לך עם ההורים שלך ואת העזרה והערבות ההדדית והכל כך מוחלטת שיש לכם בתוך המשפחה. חבר כמוך יש רק באגדות. הידיעה שתמיד תהיה שם בשבילי ובשביל כל אחד מהחברים שלך הייתה מוחלטת. אבל לא רק במקרי חירום אלא ממש ביום יום", סיכם.