בהר הרצל הובא למנוחות בסוף השבוע שעבר סרן כפיר פרנקו ז"ל שנפל בגבורה בקרבות נגד מחבלי חמאס בעזה. אחותו, אליאור פרנקו, סיפרה לערוץ 7 על דמותו המיוחדת.

"הוא היה מושלם, הוא היה מלח הארץ, כמו שהרבה אנשים אמרו. הייתי מתייעצת איתו על המון דברים מאוד חשובים בחיים שלי, הוא היה בחור שאהב כל כך את הארץ ואת החברים שלו ועשה הכל מכל הלב. פשוט בחור מושלם. מלאך", היא מתארת.

בדמעות היא מוסיפה: "הוא היה פה תמיד לכל דבר, כל כך החזיק את המשפחה, תמך וידע מה לעשות. בחור לעניין שמנהל הכל עם המון חוזקות - ואני באמת מתגעגעת לדבר איתו. הוא נשמה מושלמת שירדה לעולם. זכינו להיות חלק מהמשפחה שלו ושהוא ליווה אותנו 22 שנים ואני מודה על הזכות הזו. הוא נשמה מושלמת שירדה לעולם לא מושלם. עכשיו הוא בעולם מושלם ואני בטוחה שטוב לו שם".

כפיר היה אמור להתחתן השנה וכבר היה מאורס: "הוא התארס שבוע לפני המלחמה. התכנון שלו היה באזור פסח - אחרי שהוא מסיים תפקיד מ"מ - להתחתן כדי שיהיה לו ראש פנוי לבנות את הקשר הזוגי. הייתה כבר שמלת כלה, הייתה טבעת על האצבע, וארוסתו הייתה באה לשבתות ואני מקווה שתמשיך לבוא".

את יום הולדתו האחרון חגג עם חבריו הלוחמים: "אני מקווה שהיה לו מאוד שמח. שלחנו לו המון מכתבים שאני מקווה שאיכשהו הצליחו להגיע אליו וכתבנו לו המון הודעות בוואטסאפ. אני רוצה להאמין שחברים שלו חגיגו לו כמו שצריך וכמו שהיה ראוי שהוא יחגוג את יום ההולדת ה-22 שלו".

לפני הלוויה ביקשו בני המשפחה מכל מי שמעוניין לבוא ולהשתתף בה - הם לא שיערו שאלפים ייענו לבקשה. "החשש שלנו היה שהחברים שלו לא יהיו - בגלל שרובם נמצאים בלחימה. לא הייתה שום הערכה של הכמויות מטורפות של אנשים שלא מכירים את כפיר והשתתפו בהלוויה ושמגיעים לנחם את ההורים שלי ולתת להם כוח".

"הם אומרים שהם לא מכירים את המשפחה או את כפיר - אבל הוא נגע בהם והם באו בשביל לתת לנו כוח. זו הזדמנות להודות לכל מי שמגיע אלינו. זה מחזק אותנו ומראה כמה העם שלנו מאוחד. זה מה שכפיר רצה - שיראו את הכוח והעוצמה של העם שלנו", היא מוסיפה.

לדבריה, "החיבוק הזה של עם ישראל עוזר מאוד. אנחנו לא לבד בסיטואציה הזו. הוא האח של כולם, הילד של כולם, הבן של כולם. בלילה אנחנו באמת בוכים על האובדן שלנו אבל צריך לזכור שהוא גם של כולם".

ברגע בו יצא למלחמה בשמחת תורה היא לא היתה נוכחת. "הוא היה בבית בשבת של שמחת תורה ובבוקר הוא כבר הוקפץ לדרום. אני הייתי איתם בערב שבת. בבוקר הקפיצו אותו והוא אמר לאמא שלי 'זה קרב צודק ומלחמה צודקת ואנחנו צריכים לנצח בה' ואמא שלי עוד לא הבינה בכלל מה קורה. הוא ידע למה הוא נלחם ולמה הוא יוצא ואני מקווה שהוא צדק ושזו מלחמה צודקת שתעשה שינוי בעם ובארץ שלנו - כי זה מה שצריך כאן - שינוי מטורף ומאחד".

ויש לה גם מסר לחבריו של אחיה שלוחמים בעזה. "תנצחו, פשוט מגיע לכפיר שתנצחו. שלא יהיה יותר רוע במדינה הזאת ולא יהיה רוע בעולם. תשמרו על עצמכם ותחזרו למשפחות".