ד"ר יעקב ליבנה
ד"ר יעקב ליבנהצילום: Dmytro Kohan

במזג אוויר מקפיא ושלג התכנסו אלפים מתושבי פולין במרכז ורשה, בירת פולין, לעצרת תמיכה בישראל, בדרישה לשחרר את החטופים ונגד האנטישמיות.

המשתתפים צעדו לאורך כל מרכז ורשה כאשר הם נושאים שלטים בעד ישראל ו"זכותה להגנה עצמית", נגד החמאס ודרישה לשחרר את החטופים הישראלים בעזה.

המצעד אובטח בנוכחות משטרתית כבדה אולם לא נרשמו אירועים חריגים. רבים ממשתתפי המצעד הגיעו מערים רבות בפולין, כאשר גם פליטים מהמלחמה באוקראינה המתגוררים בפולין הגיעו להביע הזדהות עם ישראל.

בעצרת לקחו חלק גם חברי פרלמנט פולנים, הרב הראשי של פולין מייקל שודריך, הרב של חב"ד בוורשה שלום סטמבלר, ראש הסוכנות היהודית בפולין יעל ברנובסקי, חברי הקהילה היהודית, נוצרים ותומכי ישראל .

שגריר ישראל בפולין, ד"ר יעקב ליבנה, פתח את עצרת התמיכה בישראל כאשר השמיע את אזעקת "צבע אדום" במשך 13 שניות, זמן ההתרעה לתושבי עוטף עזה כדי להגיע למרחב המוגן.

"האזעקה הזו החלה את היום הנורא ביותר לעם היהודי מאז השואה. בשביל הנאצים החדשים ישראל היא רק ההתחלה. הם רוצים להחריב את הציוויליזציה המערבית. הם מאמינים כי הדמוקרטיה מפלגת ומחלישה אותנו. הם סבורים שמישהו ימנע מישראל להילחם באויביה כמו שהעולם נלחם בדאעש, אל-קאעידה וגרמניה הנאצית. אבל הם טעו. מנהיגי העולם החופשי מבינים שיש לתמוך בישראל שנלחמת את מלחמתה של הציוויליזציה נגד הברבריות. מפה מוורשה אנו אומרים: לעולם לא עוד", אמר ליבנה.

השגריר ליבנה הוסיף כי "מחמם את הלב לשמוע קהל כה גדול שר 'עם ישראל חי' במרכז ורשה. המסר מכאן הוא שישראל לא לבד".

העצרת שהתקיימה ביום ראשון בוורשה היא עצרת התמיכה בישראל הגדולה ביותר שנערכה בפולין מאז התפרקות הגוש הקומוניסטי לפני יותר משלושים שנה. המשתתפים קראו לשחרר מיד את כל החטופים, לתמוך במדינת ישראל ולהאבק באנטישמיות. עצרת התמיכה הסתיימה בשירת התקווה וקריאות 'עם ישראל חי'.