הרב אשר וייס מספרבאדיבות קבוצת תלמידי הרב אשר וייס

הרב אשר וייס, מגדולי הפוסקים בציבור החרדי, הרב אשר וייס, מגדולי הפוסקים בציבור החרדי, מספר מדוע אבי הבן שבחר להישאר בעזה במקום בברית, גרם לו לבכות.

"השבוע ישבתי עם רב חשוב, שרבים פונים אליו מהצבא, והוא הראה לי התכתבות עם חייל צעיר, ששואל: שבת בבוקר הבן שלו נכנס לבריתו של אברהם אבינו, לצערו לא יוכל להשתחרר ולצאת מעזה לפני כניסת שבת, האם מותר לו לנסוע הביתה בשבת כדי להשתתף בברית לבן שלו? עונה לו הרב: אם אתה רוצה כדי להיות בברית, אין שום היתר לחלל שבת, כדי להשתתף בברית, כמה שזה חשוב", מספר הרב וייס.

"וגם אם אתה מפחד שהמשפחה לא תסלח לך שלא היית בברית, אין בזה שום היתר. אבל אם אתה מרגיש באופן אובייקטיבי כשחייל אתה חייב את ההתרעננות כדי לאגור כוח ולהמשיך בלחימה, אתה יכול לנסוע הביתה. אני לא מדבר על עצם הפסק, זה במות אחרות".

הרב וייס התרגש מתשובת החייל לרב: "אחרי רבע שעה החייל חוזר אליו: התבוננתי, עשיתי חשבון נפש, אני לא חושב שיש לי היתר לנסוע הביתה, אשאר כאן".

ממשיך הרב וייס: "אני התרגשתי ובכיתי ששמעתי את הדברים, נתנו לו פתח פתוח, כמה קל היה לו לנסוע הביתה, זה הברית של הבן שלו, אני לא חושב שלא אוכל להילחם אם לא אגיע הביתה, מקווה שכאשר יגדל הבן שלי, ואספר לו למה לא השתתפתי בברית שלו מקווה שיסלח לי ויהיה לו חיזוק ביראת שמים. כמה קל לראות בשבחם וביופיים של בני ישראל וחיילי ישראל".