תיעוד דרמטי: חטופים הובאו ביום הטבח לבית החולים שיפא

בתיעוד שנחשף בסיוע שירות הבטחון הכללי ניתן לראות את מחבלי חמאס ביום שבת ה-7 באוקטובר, שמחת תורה, מובילים בכוח חטופים, אזרח נפאלי ואזרח תאילנדי, שנחטפו משטח ישראל.

כמו כן, ניתן לראות בתוך מרחב בית החולים שיפא רכבים צבאיים שהובאו מישראל במהלך הטבח הרצחני.

דובר צה"ל דניאל הגרי אמר הערב כי "ממצאים אלו מוכיחים כי ארגון הטרור חמאס השתמש בבית החולים שיפאא' ביום הטבח עצמו כתשתית טרור. ממצאים אלו מצטרפים להוכחות שהראנו קודם לכן, המוכיחים כי ארגון הטרור חמאס משתמש במרחב בית החולים כתשתית לפעילות הטרור שלו באופן שיטתי ושוטף".

"מזה חמישה ימים כוחותינו פועלים לחשוף תשתיות טרור בבית החולים שיפא, הערב חשפנו ממצאים ראשונים מהמבצע שעדיין מתנהל", אמר הערב הגרי. "כוחות צה"ל ושב"כ מצאו בבית החולים מתחם שהיה בו רכב של כוחות הנוח'בה. הרכב הזה כנראה היה חלק מאותם רכבים של מחבלים שחדרו למדינת ישראל וביצעו את הטבח הנורא", אמר.

בתיעוד מתוך בית החולים מיום החטיפה, ה-7 באוקטובר 2023, בין השעות 10:42-11:01 נראים חטופים משטח ישראל מוקפים במחבלי חמאס חמושים. אחד מהם פצוע ומובל על מיטת בית חולים והשני הולך על רגליו. מדובר בחטופים, אזרח תאילנדי ואזרח נפאלי, והודעה על התיעוד שנמצא נמסרה לגורמים הרלוונטים.

בתוך כך לפני מספר ימים הוחזרו לישראל גופותיהן של יהודית וייס ז"ל ורב"ט נועה מרציאנו ז"ל, שנחטפו ב-7 באוקטובר. בהכוונת מידע מודיעיני של השב"כ, איתרו כוחות צה"ל את גופותיהן של נועה ויהודית ז"ל. כל אחת מהן נמצאה במבנה אחר סמוך לבית החולים.

דובר צה"ל חשף כי רב"ט נועה מרציאנו ז"ל נרצחה על ידי מחבלי החמאס בתוך בית החולים שיפא. "הבוקר עדכנו את משפחתה של נועה ז"ל כי לפי הממצאים, היא נחטפה לדירת מסתור סמוך לשיפא. במהלך מתקפות צה"ל באזור מחבל החמאס שהחזיק בנועה נהרג והיא אמנם נפצעה בתקיפה, אך לא באופן מסכן חיים. נועה נלקחה לתוך כותלי בית החולים שיפא, שם היא נרצחה על ידי מחבל חמאס".