טקס ההנצחה
טקס ההנצחהצילום: דוברות

עיריית פתח תקווה ערכה היום (ראשון) טקס הנצחה לתמר פניגשטיין ז"ל שנהרגה בתאונת הרכבת הקלה בירושלים לפני 4 שנים, שעל שמה ייקרא המתחם החדש של תנועת הנוער עזרא הדר גנים.

הטקס נערך במעמד ראש העיר רמי גרינברג, משפחת פניגשטיין, רבנים, חניכי הסניף ועוד. תמר ז"ל היתה חניכה ומדריכה של גרעין ניצן ובוגרת סניף הדר גנים. חניכותיה ממשיכות את דרכה בהדרכה בסניף ובסניפים נוספים.

תמר היוותה מודל לחיקוי והשראה במידותיה הטובות והמיוחדות, ובמתן יחס הוגן לכל אדם באשר הוא.

כמו כן, בסניף הוקם חדר לימוד- בית מדרש לזכרה של תמר בו לומדים המדריכים ומכינים את הפעילויות התורניות עבור הצוות, שם גם נמצא ארון הקודש וספר התורה לזכרה.

המתחם החדש עבור סניף עזרא הדר גנים מונה למעלה מאלף חניכים. לאחר עשרות שנים של ציפייה, שבמהלכן הסניף פעל מתוך מבנים ארעיים שאינם ראויים, בשנים האחרונות הוקם המתחם המשודרג אשר בו 3 מבנים חד קומתיים לטובת פעילות הסניף וחצר רחבה ומושקעת.

ראש העיר רמי גרינברג אמר כי "אנו פועלים להנצחת אישים אשר השפיעו, כל אחד בתחומו, על תושבי העיר וכל אחד ואחת מהם הוא חלק מהמורשת הענפה של פ"ת".

"במסגרת זו יש לנו הכבוד להנציח את תמר פניגשטיין ז"ל שנפטרה בגיל צעיר כאשר עתידה לפניה, ובמהלך חייה הקצרים השפיעה רבות על החניכות שלה, דור העתיד של העיר. יהי זכרה ברוך".