איתן דישון
איתן דישוןצילום: באדיבות איגוד ישיבות ההסדר

סמ"ר איתן דישון הי"ד, לוחם בסיירת גבעתי בן 21 מירושלים, תלמיד ישיבת ההסדר קריית שמונה נפל הלילה בקרב בצפון רצועת עזה.

דישון ז"ל, הותיר אחריו הורים דורי ושירה ואחים ואחיות. הלווייתו תתקיים הערב בשעה 19:30 בבית העלמין הצבאי הר הרצל.

איתן גדל בשכונת נוף ציון בירושלים, היה פעיל בסניף בני עקיבא בארון הנציב ולמד במסגרת הישיבה התיכונית נווה שמואל באפרת מבית רשת אור תורה סטון. בהמשך, הצטרף לישיבת ההסדר בקריית שמונה.

בהגיעו לגיל הגיוס במסגרת ישיבת ההסדר, התגייס למחזור הראשון של פיילוט צבאי שאפשר הקמת מחלקת בני ישיבות בתוך הסיירות המובחרות מבלי צורך לחתום ויתור על לימודים במסלול ההסדר. חבריו ובני משפחתו מספרים שלאורך כל הלחימה הוא היה נחוש והדגיש כל הזמן שחייבים להמשיך את הלחימה 'עד הניצחון' והוסיף שהם חזקים ומרימים את הראש למעלה.

"רק ביום שלישי האחרון, הוא ביקר אותנו בישיבת נחלים, שם אנחנו מתארחים", מספר בכאב ראש ישיבת קריית שמונה הרב אריאל ברקאי. "שוחחנו על נושא שהוא התמודד אתו במלחמה ולאחר מכן הוא התעקש ללמוד יחד עם תלמידים נוספים. לאיתן היה שילוב של חוסן מאוד גדול מצד אחד ומצד שני חיבור לתורה. הוא היה מנהיג בשקט ומוביל והכאב גדול מאוד. בערב שמחת תורה, הוא לשמש כגבאי בישיבה. בליל שמחת תורה אנחנו מוכרים את דפי הלימוד והוא עודד את כל הישיבה לקנות ולקבל על עצמם את דפי הלימוד. בבוקר הזעיקו אותו והוא נסע ואף אחד לא שוכח את האירוע הזה שהוא הוביל".

ראש ישיבת קריית הרב ישראל קירשטין מוסיף: "איתן הוא מבכירי תלמידינו. דמות בולטת ומאוד משמעותית בישיבה. היה אהוב על כולם, מצטיין בלימודים ודמות מופת והשבר הוא גדול מאוד. איתן תמיד היה מאיר פנים לכל אחד, מוכשר מאוד ואישיות מאוד דומיננטית, הוא תמיד היה ממגנט את כולם סביבו והבוקר התבשרנו על נפילתו והכאב גדול מאוד ולא נתפס אצל כולנו ובמיוחד אצל התלמידים. יש לנו קבוצה גדולה של תלמידים שמשרתים בגבעתי, שהיו מהכוחות הראשונים שנכנסו פנימה ללחימה".

מהישיבה התיכונית "אור תורה נווה שמואל" מבית רשת אור תורה סטון באפרת נכתב הבוקר: "בוקר של בשורות קשות וברוך דיין האמת. בית הישיבה מודיע בצער על נפילתו של בוגרנו איתן דישון, הי"ד, בן כיתה של יהונתן סמו, הי"ד".

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: 'א-ל נקמות ה', א-ל נקמות הופיע'. אנו מבכים מרה את נפילת לוחם סיירת גבעתי של סמ"ר איתן דישון, הי"ד, תלמיד ישיבת ההסדר בקריית שמונה שנפל על קידוש ה' בקרב בעזה. בשם ראשי ישיבות ההסדר וכלל הרבנים והתלמידים, אנו מחבקים את ראשי ישיבת ההסדר קריית שמונה, הרבנים צפניה דרורי, ישראל שאול קירשטיין והרב אריאל ברקאי, הר"מים, התלמידים, הבוגרים ובני המשפחה בשעתם הקשה".