חברת הכנסת מירב בן ארי (יש עתיד) השתתפה היום (שני) בדיון שהתקיים בוועדה לביטחון לאומי בנוגע להטלת עונש מוות על מחבלים - למרות שלדעתה הוא היה צריך להתבטל.

"חבל מאוד שהדיון הזה התקיים. מספיק שהגיעו לכאן מספר משפחות שאמרו שעצם הדיון יכול לסכן את החיים של החטופים וברגע הזה היה צריך יו"ר הוועדה לסגור את הדיון. אני מתנהלת עם יו"ר הוועדה ח"כ פוגל בצורה משתפת ועשינו כאן הרבה דברים - אבל אמרתי לו שהקרקס שבו הוא נותן לשר שלו - השר לכישלון לאומי - לדבר יותר משעה ולהביא את המשפחות לויכוחים - זו בושה וחרפה לכנסת. חבל שלא סגרו את הדיון מהר כי זה היה מביך לבית הזה", טוענת בן ארי בראיון לערוץ 7.

היא מדגישה שגם היום החוק מאפשר להטיל עונש מוות על המחבלים שהשתתפו בטבח בעוטף עזה. "יש היום חוק שמאפשר לבית משפט צבאי להטיל עונש מוות וכבר היו ניסיונות להשתמש בו בעבר - אך כל פעם המתיקו את זה בעונש של מאסר עולם. אם מחבלי הנוחבה יגיעו לבית המשפט הצבאי - יש לו את הסמכות לפסוק עונש מוות. אני לא רואה אף אחד שממיר את זה למאסר עולם. לדעתי הדיון מיותר, מביך ועושה נזק למשפחות ולחטופים".

לדעת בן ארי, הכנסת צריכה להפעיל לחץ גדול יותר להשבת החטופים. "אני לא מצויה ברזי העסקה - אבל החטופים צריכים להיות בסדר היום במקום הגבוה ביותר. כי בסוף הם עכשיו נמצאים מעל 45 ימים בעזה בשבי בתנאים קשים ועלינו לשים את זה בטופ של סדר העדיפויות. אני סומכת על שר הביטחון והצבא שידעו לנהל את העסקה כראוי".

"אנחנו צריכים כמדינה להחזיר את אותם אנשים שבמשמרת שלנו נפלו בשבי. זה לא דומה לשום דבר כי לא היה אירוע כזה במדינה או בעולם. אני בטוחה שעושים את כל מה שאפשר להחזיר אותם ואנחנו, ככנסת, חייבים לתת גיבוי. מה שקרה היום בכנסת היה ההפך. אנחנו צריכים להיות בתמיכה, בחיבוק, בשמיעה ובלחץ על המנהיגים לשחרר את החטופים", הוסיפה.

היא הדגישה כי מפלגתה נותנת תמיכה לממשלה בענייני לחימה - למרות סלידתה מהעומד בראשה. "אני חושבת שאנחנו, כאופוזיציה, מתנהלים בצורה מאוד אחראית. אנחנו גם תומכים בחקיקה, נמצאים בועדות, ועם זאת יש לנו חוסר אמון בנתניהו. אנחנו רואים שהוא עושה פוליטיקה בזמן מלחמה. לכן הצענו שיבוא מישהו מהליכוד ויוביל את הממשלה. אנחנו כאופוזיציה עושים הכל יחד כדי שצה"ל ינצח וכדי להחזיר את החטופים".