השר בצלאל סמוטריץ'
השר בצלאל סמוטריץ'צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

אנשי ימין פרסמו מכתב שבן הם קוראים לשר האוצר סמוטריץ לבטל באופן מוחלט את הכספים הקואליציוניים ואת הכנסת המורים החרדים לרפורמת 'אופק חדש'.

במכתב, עליו חתומים העיתונאים אראל סגל, ארז תדמור, ד"ר גדי טאוב, מנכ"ל קרן תקוה עמיעד כהן, ד"ר רן ברץ, יו"ר נקראים לדגל תא"ל במיל. דני ון בירן, ד"ר אודליה מינס, מו"ל הוצאת הספרים 'סלע מאיר' רותם סלע.

"בשעת מבחן גדולה זו, נפלה בחיקך הזכות והאחריות להנהיג את המערכה האזרחית הכלכלית. אנו פונים אליך מכיוון שאנו סבורים כי מצב המלחמה והאחדות הלאומית חייבים להשתקף גם באופן בו מנוהלת המערכת הכלכלית".

"כרגע נדרשת הממשלה לצעדי חירום מידיים, בהיקפים גדולים מאוד. אחד מהם הוא ביטול כספים קואליציוניים בהיקף של כ-7 מיליארד שקלים, שעליהם סיכמו מפלגות הקואליציה בימים בהם סדק יום פוליטי לגיטימי לא נדחק מפני שעת חירום לאומית.

"דוגמא בולטת לסעיף שיש להוריד מסדר היום, הוא החלת רפורמת אופק חדש על החינוך החרדי, שעלותה במידה וציודם תהיה למעלה מ-10 מיליארד ש"ח בעשור הקרוב. בימים רגילים היישום היה עשוי להיות מוצדק, תיקון של עוול היסטורי. בשעת החירום אליה נקלענו יישומה הוא עוול".

בנוסף, קוראים לקצץ באופן מידי את שכר הבכירים במגזר הציבורי. לדבריהם, "חשוב כי האנשים המובילים את החזית האזרחית ינהיגו על ידי דוגמא אישית. יש למקד את הוצאות הממשלה אך ורק במטרות הלאומיות החיוניות: עמידת של ישראל ביעדי המלחמה, חוסנו של העורף, שיקום היישובים שהוחרבו והגנה על יציבותה של הכלכלה הישראלית".

שר האוצר סמוטריץ' הגיב לערוץ 7 לקמפיין נגדו, "כל התקציבים הם תומכי המלחמה והחוסן הלאומי והאזרחי של אזרחי ישראל. אני מסרב להיכנע לקמפיין הפופוליסטי והשקרי. יש תקציבים רבים שפחות חשובים שקיצצנו בסדרי גודל כואבים מאוד וכולם משלמים את המחיר. אני כבר מזהיר שבתקציב הבא ישחטו כאן המון פרות קדושות".