מול חדרו של סגן אביתר זיתוני: שוואקי בביצוע ל'והיא שעמדה'

בבית החולים "שיבא" בתל השומר נערך אירוע לחיזוק פצועי המלחמה שכלל הופעה מיוחדת של הזמר יעקב שוואקי.

המופע נערך ביקור משותף ומרגש של שוואקי והרב יצחק דוד גרוסמן אצל הפצועים. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר הגיעו לחדרו של סגן אביתר זיתוני שנפצע אנושות בלחימה בכיסופים. שוואקי, הרב וכל הנוכחים שרו יחד מול חדרו של סגן זיתוני את השיר ו'היא שעמדה'.

באירוע שערכה עמותת "מגדל אור" השתתף גם הזמר ישי ריבו. במהלך הופעתו של שוואקי, עלה לבמה הרב גרוסמן וסיפר לקהל על ההיכרות המקדימה שלו עם סגן זיתוני, אותו פגש לפני חודש.

הרב גרוסמן ויעקב שוואקי עם סגן אביתר זיתוני
הרב גרוסמן ויעקב שוואקי עם סגן אביתר זיתוניצילום: באדיבות המצלם

זיתוני, מ"פ ומפקד מ"כים בגדוד 450 של הצנחנים נפצע אנושות בלחימה בכיסופים בשבת שמחת תורה. עם פציעתו ביקר הרב גרוסמן את זיתוני, הניח על ראשו מטבע עתיק יומין וכמה שעות לאחר מכן, זיתוני פתח את עיניו והחל לדבר עם רופאיו וסיפר כי ברגע שהרב הניח את המטבע הרגיש מתוך התרדמת 'בום' חזק. מאז נרקם בין השניים קשר מיוחד. כאשר הרב ראה את זיתוני הוא לא הצליח להסתיר את ההתרגשות ואמר לו: "בעז"ה אנחנו עוד נרקוד יחד בחתונה שלך".

נטלי, אימו של אביתר הודתה לרב על ששב לבקר את אביתר ואמרה: "בזכותך קרו לנו ניסים. אנחנו כל משפחת זיתוני, ההורים והאחים מודים לרב גרוסמן על הנס הגדול שקרה לנו".

התרגשות נוספת התרחשה באירוע כאשר הרב גרוסמן פגש את מג"ד אגוז מ' ורעייתו בהופעה. לפני שבועיים ביקר הרב פצועים בבית החולים סורוקה ונכנס לחדרו של המגד שהיה מורדם ומונשם. הרב נעמד לידו והניח על ראשו של המגד את המטבע העתיק ובירך אותו שיקום על רגליו. מאז הרב לא שמע מהמשפחה ובדרכו אל בימת המופע בשיבא, ניגשו אליו בהתרגשות, המג"ד ורעייתו, ויחד בכו והודו לה' על הנס הגדול.

באירוע השתתפו גם הרב אלי ברונר מעזר מציון, יו"ר המועצה הציבורית של כפר הנוער "זוהרים" וחברת הוועד המנהל בג'וינט העולמי מירב מנדלבאום ונתנאל סלומינסקי, סמנכ"ל מפעלות הרב גרוסמן.