ניידת משטרה
ניידת משטרהצילום: דוברות המשטרה

שני מקרים של תקיפת חיילי מילואים היום (שני) בבני ברק. באחד המקרים תועדה קבוצה קיצונית כשהיא תוקפת איש מילואים חרדי ברחוב חגי בעיר ובהמשך הוא גם הותקף פיזית.

במשטרה פרסמו הודעה בה נכתב כי "התקבלו היום שני דיווחים שונים על תקיפת שני חיילי מילואים על ידי תושבים בבני ברק. על פי הדיווחים נזרקו לעברם חפצים ללא נפגעים. מיד עם קבלת הדיווחים כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה לבדיקת נסיבות האירועים".

בעיריית בני ברק תקפו את המעשה. "הותקף חייל חרדי תושב העיר המשרת בצה"ל, על ידי מספר בני נוער הנמנים עם פלג קיצוני וככל הנראה אינם תושבי העיר. מדובר במקרה חמור אותו מוקיעה בני ברק ומגנה בכל פה. צוותי השיטור הונחו לפעול מיידית ולהביא למעצר החשודים ולנקיטת הליכים. בני ברק מוקירה ומעצימה את הלוחמים המוסרים נפש למען העם והארץ. אין ולא תהיה להתנהגות פסולה זו כל דריסת רגל בעירנו".

יו"ר יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף גינה גם הוא את התקיפה. ‏"אני מגנה בחריפות את התקיפה של החייל החרדי בבני ברק ע"י גורמים משולי המחנה. 'ואהבת לרעך כמוך' נאמר על כל יהודי באשר הוא, על אחת כמה וכמה על חיילי צה"ל הגיבורים, המחרפים את נפשם בימים אלה להגנת העם והארץ. אני סומך על רשויות החוק שיעצרו במהרה את הפורעים, וימצו איתם את הדין".