אבו מאזן
אבו מאזןצילום: פלאש 90

נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, מגיב על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו שתקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן על רקע הודעת משרד החוץ של הרשות הפלסטינית לפיה חמאס אינו אחראי לטבח במסיבה ברעים וכי מסוקי קרב הרגו ישראלים.

בהקשר זה אמר נתניהו: "לא די שכבר 44 ימים אבו מאזן מסרב לגנות את הטבח הנורא, כעת אנשיו מכחישים את הטבח הזה והופכים את היוצרות על ישראל. מכחיש השואה אבו מאזן מכחיש כעת גם את הטבח של חמאס-דאעש".

בתגובה אמר אבו רודיינה, כי מאמציו של אבו מאזן מתמקדים כעת בהפסקת "התוקפנות הפראית" של ישראל נגד העם הפלסטיני והמקומות הקדושים שלו בעזה, הגדה המערבית ובירושלים.

לדברי דוברו של אבו מאזן, העדיפות הראשונה הינה "עצירת מלחמת ההשמדה נגד העם הפלסטיני שמנהלים נתניהו וממשלתו ולא לעסוק במחלוקות ובנושאים משניים שאינם ראויים לתגובה".

אבו רודיינה הוסיף ואמר, כי העולם כולו חוזה ב"מעשי הטבח האכזריים שמבצע צבא הכיבוש ברצועת עזה", וזאת "בנוסף לפשעי צבא הכיבוש והקולוניאליסטים הטרוריסטים בגדה המערבית ובירושלים".

"הצהרות נתניהו מאז תחילת התוקפנות מוכיחות שהכיבוש הזה חותר לביסוס הכיבוש בכל האדמות הפלסטינית מתוך אמונה שמדיניות ההשמדה וההרג תביא ביטחון ויציבות", אמר אבו רודיינה.

אבו רודיינה קרא לקהילה הבינלאומית, ובפרט לממשל האמריקני, להיענות לבקשת אבו מאזן ולהביא לעצירת מלחמת ההשמדה נגד העם הפלסטיני ולהתערב מיידית כדי להפסיק את "פשעי המלחמה".

עוד הדגיש, כי "עזה היא חלק בלתי נפרד מהאדמה הפלסטינית, בדומה לירושלים, רמאללה ושאר האדמות הפלסטיניות, והעם הפלסטיני הוא זה אשר יקבע את עתידו ואת עתיד הארץ הפלסטינית בהתאם ללגיטימיות הבינלאומית ולא אדם אחר כלשהו".