השר גלנט בביקור בשב"כ
השר גלנט בביקור בשב"כצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט, קיים הערב (שני) הערכת מצב במרחב הדרום של שירות הביטחון הכללי ובמפקדה הקדמית של אוגדה 162.

גלנט עמד על התקדמות הכוחות בהרחבת הפעולה הקרקעית ברצועת עזה, ועל סגירת המעגלים לחיסול מחבלים וגילוי מידע מודיעשני, המושגים באמצעות שיתוף הפעולה בין כוחות צה"ל לאנשי השב"כ.

"ראיתי באוגדה 162 את הנחישות והדייקנות הנשענת על מקורות מצוינים של שירות הביטחון הכללי, סגירת המעגלים הזו היא עוצמה מאד חזקה של הכוח שלנו, במודיעין בתמרון ובאש. הפעולה של שב"כ בחקירה של מחבלים שנתפסו בשטח על ידי הכוחות, לצד עבודת רכזי השב"כ בתוך רצועת עזה עם הכוחות המתמרנים, היא מרכיב מכריע שהופך להיות העיניים שבאמצעותם הכוחות יודעים לאן ללכת", אמר השר גלנט.

הוא הוסיף כי "כל לוחם שמתמרן בשטח מבין שבאמצעות התמרון שלו מושגות שתי מטרות חשובות - ראשית להילחם ולהכריע את החמאס, לפגוע במחבלים, במי ששלוח אותם, במפקדים הבכירים שלהם ובתשתיות שלהם. הם מבינים היטב גם שבפעולה שלהם הם מביאים להחזרת החטופים מוקדם יותר. כל לוחם מבין היטב את מה שכולנו מבינים - ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא תא החטופים. החמאס מבין רק כוח".

"אני מסתכל בכל הערכת מצב, בכל דיון ובכל ישיבה על המטרה הזו כמטרה מרכזית - להחזיר את החטופים אל ביתם. זה עומד לנגד עיני - תמונות הילדים, תמונות המשפחות ניצבות כל הזמן בראש סדר העדיפויות", סיכם.