השר מיקי זוהר
השר מיקי זוהרצילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר התרבות והספורט מיקי זוהר פנה הערב (שני) לשר הפנים משה ארבל בבקשה לשלול את אזרחותו של שחקן הכדורגל עטאא ג'אבר המשחק בשורות נבחרת 'פלסטין'.

זאת לאחר שהשחקן, במשחק מוקדמות גביע העולם הביע ג'אבר הזדהות עם חמאס ועמד דקת דומיה לזכר "הקורבנות בעזה" תוך התעלמות מהנרצחים הישראלים.

בפנייתו לשר הפנים כתב השר זוהר: "מדובר בשחקן אשר בעברו היה הקפטן בנבחרת ישראל הצעירה, התחנך במחלקת הנוער של מכבי חיפה ושיחק בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה. על רקע הזדהות מובהקת זו עם טרוריסטים האסורה על פי חוק המאבק בטרור, אבקש לשלול את אזרחותו של ג'אבר בהתאם לתנאים הקבועים בחוק האזרחות תשי"ב. על פי החוק האמור רשאי שר הפנים לבטל את אזרחותו הישראלית של אדם אם הוכח שאותו אדם עשה מעשה שיש בו משום הפרת אמונים למדינת ישראל".

"מעבר לאמור, נראה כי החלטתו של ג'אבר לקשור את גורלו עם אויביה של מדינת ישראל יש בה משום רכישת זכות לאזרחות או ישיבת קבע בשטח המנוי בתוספת לחוק האזרחות, דבר שעל החוק האמור עשוי להוות סיבה לשלילת אזרחות", הוסיף.

לדבריו, "לא ייתכן שבעיצומה של המלחמה בעזה יבחר אזרח ישראלי להזדהות דווקא עם האויב אשר טבח ורצח למעלה מ-1300 אנשים ישראלים, נשים ותינוקות ב-7 לאוקטובר 2023. אנו נדרשים לגלות אפס סובלנות וכלפי תומכי טרור ולנקוט ביד קשה כלפי כל אזרח ישראלי המביע תמיכה באויב למען ייראו וייראו".