ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: מארק ישראל סאלם/פול

ראש הממשלה וקבינט המלחמה סיימו את פגישתם עם משפחות החטופים. במהלך הפגישה שמעו חברי הקבינט את נציגי המשפחות והשיבו לשאלותיהם.

נתניהו אמר למשפחות: "השבת החטופים זו משימה קדושה. יש לנו מחויבות עמוקה אליה ואנו עוסקים בנושא כל יום. לא נרפה עד שנשלים את המשימה. אני אומר בשם כולנו: אנחנו מגויסים לזה. אני אחראי, יחד עם חבריי, על השבת החטופים".

בתום הפגישה הוסיף, "‏הקשבתי לכאב המשפחות. דיברנו מלב אל לב, שיתפתי אותם ככל שיכולתי במאמצים המדיניים, המודיעיניים והמבצעיים שאנו מובילים מסביב לשעון".

"אמרתי למשפחות שחטופינו תמיד לנגד עיניי - מהרגע שאני קם בבוקר ועד שאני הולך לישון בשעות הלילה המאוחרות - כל הזמן. ‏לא נפסיק להילחם עד שנחזיר את חטופינו הביתה, נשמיד את חמאס ונבטיח שלא יהיה יותר איום מעזה", דברי נתניהו.

נציגי המשפחות אמרו בתום הפגישה כי ראש הממשלה התחייב שלא ייעשו צעדים שעלולים לסכן את יקיריהם.

אודי גורן, דודו של טל חיימי שנחטף לרצועת עזה, יצא מהפגישה באמצע וטען: "התחושה היא שלא מספיק רואים אותנו כאנשים, כבני אדם. לא יעדים ואסטרטגיות מדובר פה על אנשים, על קהילות".

לעומתו יצחק דנינו, אחיו של החטוף אורי דנינו, אמר כי "לא נאמר לנו שום דבר חדש. יצאתי אופטימי כי אני מרגיש שלקבינט המלחמה בראש סדר העדיפויות שלו זה החטופים".