תלמידי הישיבה
תלמידי הישיבהצילום: באדיבות המצלם

בעקבות המלחמה והצורך למתן מענה מהיר על ידי אזרחים בעיתות חרום, בישיבת ההסדר החרדית "חדוותא" בעיר נשר החלו בחורי הישיבה ללמוד קורס עזרה ראשונה מתקדם בשיתוף מד"א שיקנה לבחורי הישיבה ידע והכשרה כדי שיוכלו לסייע לתושבי העיר בעתות חירום.

מדובר בישיבה החרדית הראשונה שיוצאת למהלך של הכשרת תלמידי הישיבה בקורס עזרה ראשונה ומהווה פריצת דרך בעולם הישיבות שיכולו לתת סיוע מידי ומהיר במקרי חירום.

ישי אבגי, סגן וממלא מקום ראש עיריית נשר כיבד בנוכחתו את פתיחת הקורס ואמר לתלמידים כי כתושב העיר נשר הוא שמח לראות את החיבור בין המגזרים והקהילות השונות בעיר ובמיוחד את תרומתם של תלמידי המכינה המשלבים לימודי קודש לצד לימודי ליבה ולאחר מכן תורמים את חלקם בצה"ל והוא מברך על הצטרפותם לעיר והתרומה האדירה שהם מביאים בימים אלו בפרט לאיחוד עם ישראל על ידי הרצון לסייע ולהשתלב בחברה הישראלית.

ישיבת 'חדוותא-נשר', בראשות הרב דוד ויצמן היא שלוחה של רשת ישיבות הסדר חרדיות שאותה יזם והקים הרב יונתן רייס שהביא אתו תפיסה שונה לבחורים חרדים שלא מצאו את מקומם בעולם הישיבות.

ישיבת "חדוותא", שונה משאר הישיבות החרדיות כאשר בישיבה לומדים בשעות הבוקר לימודי קודש והחל משעות הצהריים התלמידים משלימים בגרויות ולומדים לתואר ראשון משולב עם שירות צבאי טכנולוגי וקרבי וכבר במלחמה הנוכחית בוגרי הישיבה ממלאים שורת תפקידים חשובים בחזית ביחידות עילית והסייבר.

הרב יונתן רייס, מנכ"ל רשת ישיבות חדוותא אמר כי "ישיבת חדוותא מחנכת את תלמידיה לשילוב בחברה הישראלית בין אם בהתגייסות לשירות צבאי בחוד החנית של היחידות הטכנולוגיות והקרביות ובין אם בתרומה לקהילה.

"אנו מביאים לעיר נשר רוח חדשה של תורה ועבודה, בחורי הישיבה יהפכו לחלק בלתי נפרד מהעיר ויחזקו אותה על ידי שילובם בחברה האזרחית ככיתת כוננות לשעת חירום. בשבת ה – 7 לאוקטובר הבנו כמה חשיבות יש לכל אזרח שיכול לתרום את חלקו ויכול לתת מענה מיידי עד להגעת שאר הכוחות"

יגל אסד, מנהל פרויקט מוכנות לחירום מטעם מד"א אמר כי "בימים אלו מאז פרוץ המלחמה, מגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מכשיר את הציבור הרחב ותלמידי הישיבות בקורסי עזרה ראשונה ללא עלות על מנת להנגיש את הידע והכלים להצלת החיים בשגרה ובחירום כדי לשמש מענה ראשוני עד להגעת כוחות ההצלה. אנו שמחים לראות את תלמידי ישיבת חדוותא נוטלים חלק בפרויקט הצלת חיים".