לוחמי צה"ל בכבישי עוטף עזה
לוחמי צה"ל בכבישי עוטף עזהצילום: אורן בן חקון, פלאש 90

מרכז העורף באוגדת עזה עדכן היום (שלישי) כי בעקבות התקדמות הלחימה ושינוי המצב המבצעי, תושבים המתגוררים במרחק של יותר מ-4 קילומטרים מגבול הרצועה יוכלו בקרוב לשוב לביתם.

בצה"ל מבהירים כי התוכנית עדיין לא אושרה.

עם זאת, בהודעה צוין כי "יש להישמע להנחיות פיקוד העורף היומיות, בדגש על סוגיות התרעה, מיגון והפעלת מערכות חינוך, עבודה והתנדבות".

בתוך כך עיריית קריית שמונה עדכנה את תושבי העיר כי "ממשלת ישראל החליטה להאריך את שהות התושבים במלונות ובמסגרת הפינוי העצמי עד סוף שנת 2023".

"בתי המלון שנמצאים בהסדר מקבלים עתה את ההודעה על כך". ממשרד התיירות נמסר כי "הממשלה תאשר היום את הארכת תוכנית הפינויים למלונות וחדרי הארחה, ומתן מענק מחייה למתפנים שלא בהסדר המדינה, עד לתאריך ה- 31.12.23".

דובר צה"ל מסר הבוקר כי אוגדה 162 השלימה במהלך הלילה את כיתור ג'באליה וערוכה להמשך המתקפה במרחב. לדבריו, "הכוחות תקפו מטרות טרור בסיוע מטוסי קרב וכלי טיס מאוישים מרחוק. בין המטרות הותקפו שלושה פירים תת-קרקעיים בפאתי ג'באליה בהם נמצאו מחבלים".

בנוסף, הכוחות ניהלו קרבות מול מחבלים, והשמידו משגרי רקטות במרחב. מצפון לג'באליה פעלו כוחות צה"ל לפתיחת ציר התנועה ולסיכול יעדי טרור. "הלוחמים חיסלו מחבלים בסיוע אווירי, תפסו אמצעי לחימה של האויב במספר מוקדים, כולל בבתי מגורים ובחדרי ילדים, והשמידו פירי מנהרות", הוסיף דובר צה"ל.

נציין כי העיירה ג'באליה היא היעד הגדול האחרון שנותר לצה"ל לכבוש בצפון הרצועה, בנוסף לשכונת שג'אעיה מדרום לה.