הפגנות אנטי ישראליות, ארכיון
הפגנות אנטי ישראליות, ארכיוןצילום: רויטרס

זיינב צ'אודרי, חברה ב"כוח המשימה המיוחד למלחמה בפשעי שנאה" במדינת מרילנד, פרסמה בשבועות האחרונים סדרת פוסטים אנטישמיים המשווים את ישראל לנאצים וטענות כי הדיווחים על 40 תינוקות ישראלים שנרצחו במתקפת הטרור של חמאס היו "זיוף מצד ישראל".

צ'אודרי, פעילה אנטי-ישראלית המשמשת כיו"ר המועצה ליחסי ארצות הברית-אסלאם במרילנד, פרסמה בתאריך 26 באוקטובר פוסט בו כתבה כי "לעולם לא אוכל להבין איך העולם חש זעם על 40 תינוקות ישראלים מזויפים, תוך העלמת עין לחלוטין מ-3,000 תינוקות פלסטינים אמיתיים".

מספר ימים מוקדם יותר פרסמה צ'אודרי תמונות של שער ברנדנבורג בברלין, כאשר באחת התמונות הוא מואר בצבעי דגל ישראל כאות הזדהות עם ישראל אחר הטבח הרצחני של חמאס, בעוד בתמונה השניה נראה שער ברנדנבורג בדגל גרמניה הנאצית משנת 1936. לצד התמונות כתבה צ'אודרי "הרגע הזה בו אתם הופכים למה הכי שנאתם".

בפוסט אחר רמזה צ'אודרי שעצם קיומה של ישראל הוא הגורם לכל המלחמות וכתבה "הכל התחיל בשנת 1948" ואף ציינה את עובדת קיומה של מדינת ישראל כ"עובדה לא נוחה". בפוסט אחר היא שיתפה ציטוט החוגג את "השהידים הפלסטינים".

צ'אודרי מונתה לתפקיד ב"כוח המשימה למלחמה בפשעי שנאה" על ידי התובע הכללי של מדינת מרילנד, אנתוני בראון. לפי בראון, מטרת כוח המשימה המיוחד היא "לטפל באירועי פשעי שנאה ברחבי מרילנד, לתקשר ולקדם הבנה של נקודות מבט מגוונות בצורה חיובית ומשמעותית".

דוברת מטעמו של התובע הכללי במרילנד, ג'ניפר דונלן, אמרה לרשת "פוקס" כי "הדעות של כל חבר בוועדה אינן משקפות את אלה של ועדת מרילנד למניעת פשעי שנאה או של התובע הכללי. אנחנו מבינים שיש הרבה נקודות מבט בנוגע לאירועים אקטואליים במזרח התיכון. הנציבות תעשה כמיטב יכולתה לחקור את ההשפעה של אותם אירועים על הקהילה שלנו, ולקבוע כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר בהסלמה בתקריות שנאה ואפליה ברחבי המדינה".