ח”כ טלי גוטליב הליכוד
ח”כ טלי גוטליב הליכודצילום: ערוץ 7

כמה מחברי הקואליציה הביעו התנגדות נחרצת לעסקה המסתמנת להחזרת החטופים עליה תצביע הממשלה.

חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד כתבה בטוויטר: "קיבלנו תשובה האם ידוע היכן כל החטופים? לא! קיבלנו רשימה? לא. לא קיבלנו כלום ונתנו הכל. הפסקת אש תביא עלינו תופת מהחמאס שמהתל בנו ח"ו".

בציוץ אחר, מוקדם יותר הוסיפה, "חמאס מוריד אותנו על הברכיים בלי לתת לנו אות חיים מהחטופים".

ח"כ משה סעדה ציין כי "אסור למדינת ישראל לאפשר לרוצח השפל סינואר לבצע סלקציה בין אזרחי המדינה. מה עם האמהות והאבות שלא ישוחררו? מה עם החיילים? מה עם הקשישים? איך נוכל להסתכל בעיני המשפחות שלהם?".

ח"כ מיכל וולדיגר כתבה כי "‏כאזרחית מדינת ישראל אני מתפללת ומייחלת לשובם של החטופים אך כל הצעה חייבת לכלול את שחרור כולם. אנחנו לא יכולים לאפשר לסינואר להמשיך לשחק בחוסן הלאומי וברגשות המשפחות".

"בנוסף לכך, לאבד את העיניים שלנו בעזה לשש שעות ביום - זה להזמין עוד הרג של חיילים. זה לתת לנאצים להתארגן כדי לרצוח אותנו. איך זה נכלל בהצעה? לא למדנו כלום?! בלב כבד, עומדת מאחורי החלטת המפלגה להתנגד לעסקה הזו", הוסיפה.

ח"כ אריאל קלנר הוסיף, "אין עסקה שהיא טובה גם לנאצים וגם לישראל. רק אחד מהשניים מרוויח כאן. ‏המלחמה בינינו לבין החמאס הנאצי היא משחק סכום אפס. ‏מה שטוב לישראל, רע לחמאס. ‏מה שטוב לחמאס, רע לישראל".

לדעתו, "‏עיסקה שלא כוללת את כל החטופים וככל שמדובר בהפסקת אש, שעוצרת את תנופת ההתקפה הצבאית ונותנת לחמאס זמן התארגנות קריטי להמשך המלחמה, היא מה שחמאס צריך ולא מה שישראל צריכה. ‏מדובר אם כן, בשגיאה חמורה. ‏לו הייתי חבר ממשלה, הייתי מצביע נגד עסקה שכזו".

שרי מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית הודיעו גם הם כי יצביעו נגד העסקה. גם השר גדעון סער אמר כי תמיכתו בהצעה אינה מובטחת - עד שיבין לעומק את פרטיה.