דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי הציג הערב (שלישי) תמונות חדשות מפריצת דלת ההדף בבית החולים שיפא בעזה שחשפה את תוואי המנהרה שהסתירה מאחוריה.

"במהלך היום כוחות צה"ל המשיכו להעמיק את הפעילות ואת ההישגים בעזה. השלמנו את כיתור מרחב ג'באליה, שהוא מרחב לחימה משמעותי, והעמקנו את הלחימה במרחב זייתון. הכוחות חושפים מחבלים, ומחסלים אותם. ידינו על העליונה בכל קרב. נמשיך לחסל את מחבלי חמאס באשר הם, בכל מקום", אמר הגרי.

הוא סיפר כי "גם היום המשכנו בחשיפת תוואי הטרור התת-קרקעי של חמאס מתחת לבית החולים שיפא. אנחנו נמשיך לחשוף בתי חולים נוספים בעזה, מחבלי חמאס בנו תשתית טרור שיטתית ורחבה וּמשתמשים בחולים ובצוותים רפואיים כמגן אנושי. מגן אנושי לפעילות טרור. זהו פשע מלחמה, זה בניגוד לדין הבינלאומי ונמשיך לחשוף את זה לעולם על מנת לקעקע את השיטה הזאת".

בפתח דבריו התייחס לעסקת החטופים ואמר: "יש לנו מחויבות מוסרית וערכית למשפחות החטופים", אמר הגרי. "נעדכן את כל משפחות החטופים בכל מידע שנדע, ולאחר מכן את התקשורת. ממליץ להקשיב לדיווחים מגורמים רשמיים בלבד. נדווח כשהפרטים והעובדות יהיו בידינו".

"אנחנו נדע להתמודד עם כל החלטה של הדרג המדיני, ולשמר את המצב שלנו בשטח. זו יכולה להיות עוד דרך ארוכה, אני מקווה שלא", הוסיף.

הדלת בבית החולים והמנהרה שנחשפה מאחוריה
הדלת בבית החולים והמנהרה שנחשפה מאחוריהצילום: דובר צה"ל

הוא התייחס גם למצב בגבול הצפון. "חיסלנו כמה חוליות נ"ט שניסו לירות טילים נגד טנקים במרחב הגבול עם לבנון. אנחנו מסירים כל איום מיידי לשטחנו. המרחב באזור קו המגע הוא אזור לחימה ממנו חיזבאללה מוציא פעולות טרור ומפר את כל ההחלטות של מועצת הביטחון והאו"ם. ארגון חיזבאללה הוא ארגון טרור, שפועל ממרחבים בנויים בדרום לבנון ובכך מסכן אזרחים".

"בנוסף תקפנו מתחמים צבאיים, אמצעי לחימה, ואתרי ייצור של ארגון הטרור חיזבאללה. זאת בתגובה לירי שביצע חיזבאללה למרחבים אזרחיים בצפון. אין נפגעים בשטחנו. אנחנו במוכנות גבוהה במרחב הצפון – בהתקפה ובהגנה".

הגרי ציין כי עד כה נמסרה הודעה למשפחות של 390 חללי צה"ל שנפלו בקרבות על הגנת המדינה.