הטבח קיבוץ בארי
הטבח קיבוץ באריצילום: יוסי זליגר/TPS

תלמידים ומרצים במכללת דוד ילין בירושלים הופתעו לגלות כי פעילת השמאל הקיצוני פרופ' נורית פלד-אלחנן שדווח בעיתון "הארץ" כי הושעתה לאחר שרמזה על תמיכה בחמאס, ממשיכה לעבוד כרגיל.

ההחלטה לכאורה על השעייתה התקבלה לאחר שהזכירה בדיון בוואטסאפ אחרי הטבח האכזרי של חמאס את הפילוסוף האקזיסטנציאליסט ז'אן פול סארטר וציינה "אחרי כל-כך הרבה שנים שצווארו של הכבוש היה חנוק תחת עקב נעלך ופתאום ניתנה לו הזדמנות להרים את העיניים, איזה מבט חשבת שתראה שם?... את המבט הזה ראינו ב-07.10".

בשל המחאה מיהרו במכללה להודיע כי פרופ' פלד-אלחנן הושעתה. אבל כאמור בדיקה העלתה כי המכללה השעתה אותה - רק עד לשימוע. ובשימוע הוחלט להסתפק בנזיפה.

עמיתיה לפקולטה הגדילו לעשות ודרשו מראשי המכללה למחוק גם את הנזיפה, "אנחנו מוטרדים ומודאגים עד מאוד מהתנהלותכם עם עמיתתנו פרופ׳ נורית פלד־אלחנן, התנהלות שפגעה קשות ברוח המכללה, בעקרונות החופש האקדמי המנחים אותה ובמסורת החינוכית שלה שחשובה לנו כל כך", כתבו חברי הסגל.

ממכללת דוד ילין נמסר בתגובה: "מדיניות המכללה היא לא לעבור לסדר היום כשישנן התבטאויות לא נאותות הפוגעות בחלקים בציבור ולכן מיד עם קבלת התלונות להנהלת המכללה, המרצה הושעתה והוזמנה לשימוע.
בשימוע שנערך, שאנו מנועים מלפרט את תוכנו, נשמעו טיעוניה והסבריה של המרצה ובסופו הוחלט על נזיפה חמורה לתיקה האישי".