אחד המבנים שנהרסו
אחד המבנים שנהרסוצילום: ללא קרדיט

כוחות משטרה ומנהל אזרחי הרסו בשעות הבוקר (רביעי) מבנים שהוקמו בשנים האחרונות בעמונה.

בין המבנים שנהרסו - מצפה שנבנה לזכרו של עמיחי וייצן שנפל בקרבות בעוטף עזה. עם פשיטת הכוחות בשעת בוקר מוקדמת החרימו השוטרים את מכשירי הטלפונים של התושבים ומנעו מהם לתעד את האירוע.

בועז שפיץ שביתו נהרס הגיב: "אני עומד כאן מול ההריסות ופשוט לא מוצא מילים לתאר את עוצמת הטירוף והרשע של מי ששלח את הכוחות האלה. 1400 נרצחים שחטפנו בטבח איום ונורא, ונראה שלאלוף פיקוד המרכז ולדרג המדיני זה פשוט לא אכפת. הקונספציה שרואה בנו האויבים האמיתיים - ולא באויב הרצחני בכפרים ממול נשארה כשהייתה".

"רק לפני כחודש אטם צה"ל בעדינות וכירורגיות פיצרייה שלעגה לחטופים יהודים בכפר המרצחים החמאסי סילוואד שמשקיף עלינו, וטען שיש להתחשב בזכויותיהם ולא להרוס לגמרי. גם את הבית של המחבלים הנאצים בעוריף שרצחו ארבעה יהודים נמנעו במערכת הביטחון להרוס לגמרי, והנה הבוקר מסתבר שכשמדובר במתיישבים יהודים אין זכויות ואין נעליים ואפשר להחריב את היסוד ולהשליך את רכושם האישי החוצה בברוטאליות".

"התחושה היא תחושה קשה של בגידה. עשרות מחבריי נמצאים כרגע בחזית, ורק הלילה נפל קצין לוחם מהישוב עפרה הסמוך בקרבות בעזה. אנחנו נאבקים כאן מאז המלחמה באויב שמנסה לפגוע בנו שוב ושוב ועומדים על המשמר, והנה בעיצומה של המלחמה שולח האלוף את כוחותיו לחבור לאויב. ידע כל אחד ואחד מאזרחי המדינה שמערכת הביטחון החליטה להפקיר את חייו לטובת רדיפה אחרי ציבור המתיישבים".

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ הגיב "איך בכלל עובר בראש לשלוח כוח פינוי ליישוב כשבאותן שעות המשפחה והקהילה התבשרו על נפילתו בקרב של תושב היישוב, קצין בסיירת גולני?!

מעבר לכך, כבר חודש וחצי שאנחנו פונים ומתחננים לאכיפה נגד פריצת דרכים ובנייה בלתי חוקית שהערבים באזור מבצעים, ומסבירים לנו שהכוחות עסוקים בגלל המלחמה. מסתבר שנגד בנייה של יהודים יש כוח אדם ויש פנאי וחשיבות", אמר.

"אני בוש ונכלם מהפעולה הזו. זה זמן לפעול יחד באגרוף אחד ומאוחד, ולא לשלוח כוחות בצורה פוגענית כזו נגד מי שמשלם מחיר נורא במלחמה הזו. בשעה קשה זו אני מבקש לחזק את קהילת עפרה. נעמיק שורשים ונוסיף חיים".