חיילים. שרה אברמוביץ
חיילים. שרה אברמוביץדו"צ. סאלי פרג'

שאלה:

אני יוצאת עם מישהו שנראה לי ממש חמוד, רק שאחרי הפגישה השנייה שהייתה ממש נהדרת הוא קיבל צו 8 והלך למילואים.

הוא אמר לי שהוא ממש מצטער אבל אין לו מושג מתי זה אמור להסתיים. בינתיים קיבלתי הצעה מבחור שחיכיתי להיפגש איתו כבר מעל שנה וכל פעם זה לא הסתדר, או שהוא היה תפוס או שאני הייתי תפוסה. הוא גם בחור מדהים ששמעתי עליו דברים נהדרים. 

העניין הוא שאני לא יודעת מה לעשות? האם לחכות לבחור שהלך למילואים ומציל את עם ישראל בגופו? אני לא יודעת כמה זמן הוא יהיה שם עכשיו? הוא משרת ביחידה מיוחדת ונחוצה - או שלוותר ופשוט ללכת על הבחור שחיכיתי לו כבר שנה והוא עכשיו פנוי. אולי אני מפספסת את חלון ההזדמנויות שלו בזמן שאני מחכה ונמצאת בסטנד ביי לבחור הקרבי. יש לכם עצה בשבילי?

תשובה:
תודה רבה על שאלתך. זו סוגיה שהיא כל כך חשובה ורלוונטית לימים אלו. הרבה נשים מתמודדות עם סוגיה דומה, ועם המצב בו הבחורים מגויסים.

אני כותבת כאן על שלושה עקרונות מאוד חשובים, שיעזרו לנו ביצירת קשר שמוביל לבניית בית בישראל:

בהירות 
ממה שכתבת לא לגמרי ברור, לפחות לי, מה הייתה כוונת הבחור במילים: "אין לי מושג...". האם הבחור התכוון לכך שהוא רוצה להמשיך בקשר, אבל המלחמה יצרה מצב לא ברור, מתי תוכלו להמשיך להיפגש, או האם הכוונה הייתה לסיים את הקשר.

אף אחת מהאפשרויות לא נאמרה בצורה ברורה. להיות בהירים, זה כל כך חשוב בחיים בכלל וביצירת תקשורת בפרט. בואו נדבר ברור! ככה נחסוך הרבה אי הבנות, הרבה פרשנויות מוטעות, והרבה דילמות ומחשבות מיותרות שמטרידות אותנו.

במפגש שני, ברוב במקרים, עדיין לא ברור האם אנחנו רוצים להקים יחד בית בישראל, אבל כן אפשר, וחובה לומר, האם אני רוצה להמשיך בקשר. חשוב לברר את הנקודה הזאת יחד עם משפטים שנשמעים לא ברורים.

ישרות 
לאחר שקבלנו בהירות, קל יותר לקבל החלטה. בהנחה, שהבחור רוצה להמשיך את הקשר, אפשר ללכת פנימה ולבדוק, מה נכון לך לעשות במצב רגיש כזה, האם וכמה זמן מתאים לך לחכות. אני מציעה להתחבר לתכונת הישרות של האבות, ומשם לקבל כוחות.

אפשר לומר אני מחכה לבחור חודש, חודשיים... ואפשר גם לומר: נכון לי להמשיך הלאה. לבוא להחלטה ממקום שהוא ישר בתוכך.

פספוס 
המילה פספוס נכתבה בשאלתך, ויכול להיות שזו מילה שמעסיקה אותך, והיא זו שלא נותנת לך מנוח. אנחנו כיהודים מאמינים שאנחנו לא מפספסים שום דבר.

לכל אחד יש את הבן זוג המתאים לו. אנחנו גם מאמינים שיש כוח למחשבה שלנו. מחשבה של פספוס בעומק שלה, נותנת תחושה שהכול עלינו, ובכוח מחשבה זו נכנסים לחששות ובלבול. אנחנו מאמינים שיש בורא לעולם, שמכוון אותנו, משגיח עלינו, ואיתנו לאורך המסע שלנו. כולנו גם טועים ואת הכול ניתן לתקן, כדאי לסלק מהמחשבה את תחושת הפספוס, ובמקומה לטעת אמונה שבורא עולם איתנו.

בברכה שתבשרי בשורות טובות בקרוב, יחד עם הרבה בתים שיבנו במהרה.

הכותבת היא מאמנת אישית בשיטת המראה ליצירת קשרים טובים וזוגיות מאושרת

להצטרפות לפרויקט 252 >>>