ג'קי לוי וח"כ צבי סוכות באולפן'לוינסון ושרקי', קשת 12

איש התקשורת ג'קי לוי, שכמה מבני משפחתו נחטפו לרצועת עזה, טען באולפן חדשות 12 כי יש ניסיון מצד הציבור הדתי-לאומי לסמן את מאבק משפחות החטופים כמהלך פוליטי.

בשיחה משותפת עם ח"כ צבי סוכות אמר לוי: "הניסיון לצבוע אותנו, את מטה המשפחות ואת המשפחות בצבעים פוליטיים, להתחיל לשלוח כל מיני הקלטות מתוזמרות לאורך החודש הזה - אני לא מבין את זה. כאילו קיבלנו רצף של רמזים לכך שמהציונות הדתית כמפלגה וכזרם - אנחנו מקבלים כתף קרה".

הוא הוסיף "ניסיתי להחתים רבנים על עצומה שאין בה שום אמירה פוליטית אלא קוראת להשבתם בהקדם של החטופים. זו היתה עבודת פרך עד שבסוף הרמנו ידיים והחלטנו לוותר. קל יותר להחתים על עצומה לשחרור עמירם בן אוליאל".

ח"כ צבי סוכות השיב: "אני מצוי בעניינים האלה בשבועות האחרונים ואני מכיר מציאות שונה לחלוטין. אני נושא עלי את דיסקית החטופים ובבית שלי ביצהר נמצאת המודעה עם הלוגו של מטה החטופים" ולוי הגיב "אתה מרגש אותי".

סוכות הזכיר כי הגיע לצעדת החטופים בתיאום מלא וידע כי ייתקל שם בהתנגדויות ועל כך אמר לוי: "גיניתי את המעשה ואת מי שהתנהג אליך לא יפה".

"יש משפחות או קרובים של משפחות שלוקחים את זה למקום הפוליטי", הוסיף סוכות. "לא שמעת מהמפלגה שלנו אף אחד בנושא הזה. הגישה שלנו היא שהמשפחות קדושות. ישבו אצלי בלשכה משפחה שהדעות שלהם בקצה השני של הסקאלה וזה לא קשור לעניינים פוליטיים. זה לא סותר שיש לנו עמדות משלנו".