שלמה קרעי
שלמה קרעיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי הגיש היום (חמישי) לממשלה הצעת מחליטים להפסקת המימון של עיתון הארץ, כולל הפסקת הפרסום ודמי המנוי של כלל המשתמשים בשירות המדינה.

זאת לאור מה שהוגדר על ידו "הפצה באופן עקבי של תעמולה תבוסתנית ושקרית, וחתירה נגד מדינת ישראל בשעת המלחמה".

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "עיתון הארץ נוקט קו פוגעני, החותר תחת מטרות המלחמה ומרפה את המאמץ הצבאי ואת חוסננו החברתי. הפסקת רכישת שירותים מעיתון הארץ על ידי גופים ממשלתיים תצמצם את הפגיעה הקשה שאזרחים ישראלים חשים לא רק מהפרסומים בעיתון, אלא גם מכך שהם מחויבים לממנו בכספי מיסיהם. מדינת ישראל היא לקוחה של עיתון הארץ, ולממשלה נתונה הסמכות להחליט כי היא אינה מעוניינת להיות לקוחתו של עיתון החותר תחת מדינת ישראל בשעת מלחמה ומערער את רוח חיילי ישראל ותושביה בעמידתם בפני האויב".

"בזמן שחיילנו נלחמים בגבורה בחמאס-דעאש למען מולדתנו, ובזמן שממשלת ישראל פועלת נגד גופי תקשורת זרים הפוגעים בביטחון המדינה, לא יעלה על הדעת שעיתון ישראלי, ימשיך להיות ממומן בחלקו הניכר על ידי הציבור הישראלי, תוך שהוא משמש שופר הסתה של אויבי ישראל", הוסיף קרעי.

"תעמולה בשירות האויב והצגת הנרטיב של אויבינו, תוך הצגת שקרים, שימוש בטרמינולוגיה אנטי ציונית ואנטי ישראלית והצדקת האויב, אסור שתתפוס לה מקום בין שורותינו. זו זכותנו החוקית וחובתנו המוסרית אל מול אזרחי ישראל וחיילי צה"ל", סיכם.

ארגון העיתונאים והעיתונאיות מסר "שר התקשורת איבד את הצפון. קרעי, אשר את רוב הקדנציה הקצרה שלו העביר בניסיונות כושלים לסגור את תאגיד השידור הציבורי, החליט להתביית על מטרה חדשה. הצעתו החדשה להפסיק את כל התקשרויות הממשלה עם עיתון הארץ היא הצעה פופוליסטית, חסרת כל היתכנות והיגיון וכל תכליתה לקושש לייקים בבייס הפוליטי, על גבם של עיתונאים ועיתונאיות מסורים שעובדים בימים אלה לילות כימים בסיקור המלחמה.

אנחנו מחזקים את עיתונאי קבוצת הארץ ובטוחים שימשיכו לעשות עבודה חשובה לטובת מדינת ישראל ולא יירתעו מאיומי הסרק האוויליים של השר קרעי".