המפקח בא
המפקח באצילום: טלי גרוס תיאטרון חיפה

הצגה חדשה בתיאטרון חיפה, המפקח בא.

המחזה "מפקח בא" נכתב על ידי ג'ון בוינטון פריסטלי. זוהי דרמת מתח, שמתרחשת בלילה אחד, ב-5 באפריל 1912, בביתם הגדול של בני הזוג בירלינג האמידים בזמן חגיגת אירוסיה של בתם.

לפתע נכנס לביתם גבר, המכנה את עצמו המפקח גול ומתחיל לחקור את המשפחה על התאבדותה של אישה צעירה ממעמד הפועלים באמצע שנות העשרים לחייה.

ככל שהחקירה של המפקח מתפתחת, מגלים שלכל בני המשפחה יש סודות, המקשרים אותם לטרגדיה. גילוייו המדהימים מרעידים את יסודות חייהם ומאתגרים את הצופה לבחון את מצפונו.

ניצה בן צבי מנכ"לית תיאטרון חיפה: " תיאטרון חיפה ממשיך לפעול ולקדם תרבות איכותית במטרה לשמור על חוסנו של העורף ועל המשך קיומם של הצגות ומופעי תרבות. כמיטב המסורת ממשיך תיאטרון חיפה להציג תכנים בעלי משמעות חברתית עמוקה המהווים חומר למחשבה ומראה לפניה של החברה".

משה נאור מנהל אמנותי של תיאטרון חיפה ובמאי ההצגה "מפקח בא": "מדובר במחזה מופת שכל התפקידים בו מרתקים ומשמעותיים. העבודה על ההצגה נעשתה בצל האזעקות, בתקופה לא פשוטה אבל החלטנו להמשיך ולתת את הכל. זה מחזה על זמני שקבל תוקף מחודש בעת הזו ואני גאה שהדרמה העמוקה והמסעירה הזו תעלה על במת תיאטרון חיפה".

המחזה "מפקח בא" יעלה בתיאטרון חיפה ב 4/12 בבימויו של משה נאור עם הנוסח העברי של דורי פרנס.