יהורם גאון והלהקות הצבאיות
יהורם גאון והלהקות הצבאיותצלמים: עידו שחם, איליה חנוכייב, יוסי ציפקיס

כארבעים שנה אחרי שהוקלט לראשונה, הוזמן יהורם גאון ע"י מערך החינוך של צהל - ענף תרבות, להקליט מחדש את השיר האייקוני "לא תנצחו אותי" ונענה להזמנה מיד.

"לא תנצחו אותי" אומץ רבות לאורך השנים כשיר עוצמה וחיזוק וכמובן שהוקלט כמחווה של יהורם והלהקות הצבאיות לכוחות צה"ל בתקופת המלחמה. במסגרת צילומי הקליפ התארח יהורם גאון בבסיסי חיל האוויר, הים והיבשה והתוצאה – מרגשת ועוצמתית.

"הבית האחרון בשיר 'לא תנצחו אותי' של נעמי שמר הנפלאה, מספר בדרך גאונית ובתמצות מרהיב את סיפורו של עם ישראל על מצבי רוחו השונים כפועל יוצא מקורות ימיו", אומר גאון, ומצטט את מילות השיר "בחלוני אביב וסתיו // ויום גשום ויום שרב. ואור וחושך ויחיד // ומקהלה// זה מתערבב, זה מתערבל. שירי קינה, שירי הלל // ולפעמים זו המולה אחת גדולה".

"מי שחי כאן בארץ חש על בשרו מדי יום את 'חילופי מזג האוויר' של חיינו המתוארים בשיר", הוא מסביר, "'אבל פתאום' ממשיכה המשוררת ואומרת לנו: 'פתאום זה מתבהר ולעצמי אני אומר לא ינצחו אותי כל כך מהר'. ואכן מיום שנבראנו לעם מנסים לנצח אותנו, וכל המנסים לאורך הדורות נמוגו אל תהומות נשיה ואינם, ואנו ממשיכים וממשיכים בין 'שירי קינה לשירי הלל' כי 'עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה' - אותנו לא מנצחים!".