דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי פתח הערב (ראשון) את העדכון שלו בהתייחסות לשחרורם של 14 החטופים משבי חמאס.

"היום שבו הביתה הגר, עופרי, יובל, אוריה, חן, אגם, גל, טל, דפנה, אלה, אלמה, אביבה, רון ואביגיל - יתומה מאב ואם, שהוריה נרצחו על ידי ארגון הטרור האכזרי חמאס".

"היא גיבורה והיא ההוכחה החיה לכך שהמלחמה בארגון הטרור חמאס היא מלחמה מוצדקת מאין כמוה. זוהי מלחמה מול אויב רע ואכזר. כמוה, כמו אביגיל, לכל אחת ואחד מהשבים יש בן משפחה או קרוב שנרצח או עדיין מוחזק חטוף. זה כאב שלא ניתן לשאת אותו", אמר הגרי.

הוא עדכן כי החטופים הגיעו לבסיס חצרים, משם יועברו לבתי החולים למפגש עם יקיריהם.

"אנחנו אוחזים כל הזמן בתמונת המודיעין על מיקום החטופים, כל עוד יהיה אפשר להביא חטופים וחטופות מהצפון ומהדרום - נעשה את זה כמיטב יכולתנו", הוסיף.

הדובר נשאל אם החטופים שחזרו בימים האחרונים סיפקו מידע מודיעיני שהועיל לצה"ל. "כל אחד מהחטופים והחטופות ששב, תלוי כמובן לפי יכולתו ומצבו הרפואי, נתן את כל הפרטים שעמדו לרשותו", ענה הגרי. "יש תחקיר לכל אחד וכמובן שכל אחד הוא עולם ומלואו ואנחנו לומדים ומשתמשים במידע על זה על מנת להשלים את התמונה של הפאזל ולקבל פרטים נוספים כדי שנוכל לדעת טוב יותר מה מצב החטופות והחטופים שלנו, ואיך אנחנו יכולים להביא את ההזדמנויות הטובות ביותר להשיב אותם".

הגרי ציין כי הצבא ממשיך להיערך לחידוש הלחימה לאחר הפסקת האש. "אנחנו ערוכים להמשך הלחימה, כוחות שלנו גם מבצעים הכנות, גם הצטיידות, התארגנות מחדש. גם מאשרים תוכנית, היום הרמטכ"ל עשה סקירה על השלבים הבאים במלחמה. אנחנו ערוכים לזה, גם אם נידרש לעשות את זה מחר לצערי. אבל ככל שאנחנו יכולים לשחרר חטופים חזרה מהשבי של חמאס, אנחנו נעשה את זה", הוסיף.

הוא חשף גם כי צה"ל חיסל בימים האחרונים לפני הפסקת האש חמישה מבכירי מחבלי חמאס בעזה שהיו מעורבים בתכנון מתקפת חמאס בשמחת תורה.

"לפני מספר שבועות עדכנתי על תקיפה משמעותיות שחמאס ניסה להסתיר את תוצאותיה. היום אפשר לאשר כי צה"ל ושב"כ חיסלו חמישה מחבלים בכירים של חמאס בעזה. כולם היו דמויות מפתח בארגון – שעסקו בליבת פעילות הטרור נגד אזרחי ישראל ושותפים מרכזיים לטבח שהיה בשבעה באוקטובר", ציין הגרי.