מאבדים את הצפון
מאבדים את הצפוןצילום: קולנוע חדש

זה מוכר לחלק לא קטן מהאוכלוסיה. פחד מטיסות. וכך, בסרט החדש מאבדים את הצפון, קבוצת אנשים זרים עם פחד מטיסות, עומדים סוף סוף להשלים את הקורס התרפויטי שאמור לעזור להם להתגבר על הפחדים.

הטיסה האחרונה שלהם לאיסלנד אמורה לעמת אותם עם הפוביה שלהם ולנצח את הפחד לחלוטין. אך כשהטיסה אל היעד הופכת לסיוט מטורף, והטיסה חזרה מתעכבת,

כל החבורה המוזרה - הכוללת יזמית נדל"ן, זוג משפיעני רשת צעירים, איש חברת תעופה לשעבר ועוד טיפוסים "מיוחדים" - מוצאת את עצמה במלון מרוחק באמצע השלג, והמתחים בין חברי הקבוצה מתגברים. ביחד הם יגלו שטיסות זה לא הדבר הכי גדול שהם צריכים לפחד ממנו... "מאבדים את הצפון" היא קומדיה מטורפת, שנונה וחסרת מעצורים שתעיף אתכם לשמיים.

הבמאי מספר על הרעיון מאחורי הסרט :"שמעתי על הקורסים הללו, לטיפול בפחד טיסה , כיון שמישהו ממשפחתי עבר אחד כזה. חשבתי שזה די מדהים ורציתי להשמש בזה כנושא או מטפורה בסרט. קומדיה שתהיה קומדיה קיומית על נושאים גדולים כמו פחד, מות וחיים. כל אותן מחשבות מטורפות שגורמות לנו לחוש קטנים ומאד פגיעים. זה בסדר לחשוב שאתה קטן, רק צריך לשחרר, פשוט ללכת עם זה לשחרר ולהפסיק לרצות להיות בשליטה כל הזמן".

97 דקות מהנות.