מור ג'אנאשווילי
מור ג'אנאשוויליצילום: שיר תורם, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) 17 שנות מאסר על קוסאי עבאס שהורשע בניסיון הרצח של מור ג'נאשווילי בעכו בזמן מבצע שומר החומות. הוא גם נדרש לפצות את הנפגע בסכום של 180,000 שקלים.

עבאס שהיה המעורב המרכזי בלינץ' נגד ג'נאשווילי, הורשע לפני ארבעה חודשים והכרעת דינו התקבלה פה אחד.

כמו כן, טענות ההגנה שג'נאשווילי ניסה לדרוס את המעורבים - נדחו על הסף.

עו"ד חיים בלייכר, המייצג את ג'נאשווילי מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "בשומר החומות יצאו המחבלים בערי ישראל לבצע מעשי לינץ' כחלק מהתקפת טילי המחבלים מעזה. אנו סבורים שהענישה הראויה למחבל שפעל לרצוח את מור יחד עם עשרות מחבלים צמאי דם היא מעל 20 שנה מכל מקום פסק דין של 17 שנה זה ענישה משמעותי ומורה על חומרת המעשים ואנו מצפים למיצוי דין עם משתתפיה הלינץ' הנוספים. לגמול למחבלים על מעשיהם ולהביא להרתיע נגד המחבלים".

במהלך מבצע שומר החומות, הותקף מור ג'נאשווילי ע"י עשרות פורעים ערבים בעכו בעת שנסע ברכבו בדרכו לבקר את אימו. הפורעים שברו את חלונות מכוניתו, היכו בה באלות ומקלות ובעטו בו. בשארית כוחותיו הוא הצליח להימלט מהפורעים תוך שהוא פצוע קשה. מאז הלינץ' ניהל מאבק משפטי בדרישה להביא את כל המעורבים בתקיפתו לדין.

לפני יותר משנה נגזר עונש של עשר שנות מאסר על אחד ממשתפי הלינץ', אדהם בשיר, שהורשע במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, כאשר יידה אבן לעבר רכבו של של ג'אנאשווילי ופגע בחלקו האחורי של הרכב.

בנוסף, בשיר שבר באמצעות אלה שבה הצטייד את חלון הרכב, בניסיון לגרום לג'אנאשווילי חבלה חמורה, נכות או מום, והכול מתוך מניע לאומני-אידיאולוגי.