ניר ברקת
ניר ברקתצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר הכלכלה ניר ברקת הודיע אחר הצהריים (שני) כי הוא מתכוון להצביע נגד תקציב המדינה המתוקן שיועלה הערב (שני) להצבעה בממשלה.

בסביבתו של ברקת אמרו כי "מדובר בתקציב גרוע שלא נותן מענה לעסקים הקטנים והבינוניים. אין בתקציב מענה לצמיחה של המשק ואין סיוע לעסקים שיקרסו", אמרו מקורבי השר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן לפגישה אישית את השר ברקת כדי ללבן את המחלוקות.

אתמול איים גם השר בני גנץ שהוא ומפלגתו יצביעו נגד התקציב וטען כי יש לקצץ לגמרי את ה'כספים הקואליציוניים' ולהעבירם לצורכי המלחמה. שר האוצר בצלאל סמוטריץ' השיב לגנץ: "תראה, זה לא סוד שאנחנו מייצגים שתי השקפות עולם שונות בחברה הישראלית ושואפים למטרות שונות. ימין ושמאל פעם קראו לזה, היום עוטפים את זה במסגרות אחרות. אבל היום, כשאנחנו בעיצומה של מלחמה מהחשובות שידעה ישראל, כשאנחנו נמצאים יחד תחת האלונקה ובשם האחדות עושים צעדים שלא תמיד פופולאריים, היום אני מצפה ממך להתעלות לגודל השעה ולא לחפש מה לא, אלא מה כן", אמר סמוטריץ'.

עוד הוסיף בפנייתו לגנץ, "התקציב שעובר היום עובר את 30 מיליארד השקלים והוא כולל 99 אחוז של תקציב שאנחנו מסכימים עליו. יש אחוז אחד עליו אנחנו חלוקים. האחדות והחשיבות של שמירה על מרחב הסכמה לאומי מחייב אותנו לעשות צעדים שלא תמיד יזכו למחיאות כפיים בבייס. התקציב יעבור בממשלה ומיד אחרי זה בכנסת. זה חיוני והכרחי להמשך ניהול המלחמה. יש לנו מדינה לנהל, יש לנו מלחמה לנצח".