שר האוצר: "דאגנו לצפון, לדרום וליו״ש"ללא קרדיט

בתוך תקציב המלחמה העומד על היקף של 30 מיליארד שקלים הוכנסו גם מרכיבי ביטחון ליהודה ושומרון.

בפתח כינוס ישיבת הממשלה שאישרה את התקציב, הגיעו ראשי מועצות שומרון, גוש עציון ובנימין, להודות לשר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ על עמידתו האיתנה והתעקשותו להגדיל את המענקים הביטחוניים ליישובי יו"ש.

השר סמוטריץ׳ אמר כי "אנחנו מאשרים את תקציב המלחמה ובתוכו סכומי כסף גדולים לביטחון ביישובים ביו"ש. דאגנו למרכיבי ביטחון, לקליטה סלולרית ועוד. אנחנו דואגים לצפון לדרום וכן, גם למתיישבי יו"ש החלוצים והגיבורים. תושבי יהודה ושומרון, יש לכם מנהיגות מקומית חזקה יש לכם מנהיגות לאומית חזקה שעומדת מאחוריכם. יחד בע"ה ננצח".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "זה שאין היום חזית במרכז זה בזכות תושבי יו"ש. בממשלת ישראל יש את שר האוצר ששם את כל כובד משקלו כדי להביא את תקציב הסיוע הזה והוא למעשה שומר על ההתיישבות ובכך שומר על כל מרכז הארץ".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר "תודה לשר האוצר ולכל שרי הממשלה הדבר היחיד שמצער זה שזה מגיע מכספים קואליציוניים והדבר הזה צריך להגיע בדרך המלך. אנחנו סומכים עליכם שתעשו זאת. אנחנו מחזקים את תושבי עוטף עזה, הדרום והצפון. יש לנו את אותו דם ויחד כחומה בצורה נשמור על חיי התושבים בכל מקום במדינת ישראל ונהיה חלק בניצחון מדינת ישראל".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הוסיף, "לפני כשבועיים הקבינט הבטחוני הגיע לפיקוד מרכז, נפגש עם ראשי הרשויות וסקר את האיומים הבטחוניים. תודה לראש הממשלה ולשר האוצר שראו את הדברים והבינו שצריך להשקיע בביטחון ביו"ש כדי שמה שקרה בעוטף לא יקרה חלילה בנתניה בכפר סבא ולא בשום יישוב בישראל. בזמן הזה התושבים שלנו יחד עם כל עם ישראל מאוחדים, מלוכדים ונלחמים בצפון ובדרום. הסיוע הזה יעזור להגן על התושבים של מדינת ישראל".